Čehijā, Nove Mesto notiekošajā Pasaules biatlona kausa izcīņas posmā svētdien Latvijas labākais biatlonists Andrejs Rastorgujevs ierindojās vien 25. vietā masu startā, liecina organizatoru informācija.

(Papildināts ar video)

Rastorgujevs kļūdu pieļāva jau pirmajā šautuvē, nopelnot soda apli un tobrīd paliekot 22. pozīcijā.

Kļūda arī nākamajā šautuvē, kas Latvijas biatlonistu pastūma lejup jau uz 26. pozīciju.

Rastorgujevu iegāza arī stāvus šaušana, kurā viņš nopelnīja trīs soda apļus, gaisinot pat vismazākās cerības uz augstu vietu.

Taču pēdējā šaušana viņam bija veiksmīga, un finišējot Andrejs ierindojās 25. vietā no 30 dalībniekiem.

Viennozīmīgs līderis arī masu startā bija Martens Furkads, no kura Rastorgujevs atpalika minūti un 42,8 sekundes. Otrajā vietā ierindojās vācietis Simons Šemps, bet trešajā ierindojās krievs Antons Babikovs.

Pasaules kausa kopvērtējumā līderis ar 468 punktiem ir Furkads, otrajā vietā ar 310 punktiem ir Antons Šipuļins, bet trešajā ar 308 punktiem norvēģis Tarjeijs Bē. Rastorgujevs ar 157 punktiem šobrīd 19. pozīcijā.

Lsm.lv jau ziņoja, ka sestdien Rastorgujevs 12,5 kilometru iedzīšanas distancē ierindojās augstajā septītajā pozīcijā.