Biatlons

Pasaules čempionāts biatlonā. Sprints vīriešiem. Andrejs Rastorgujevs pirmā šaušana

Biatlons

Pasaules čempionāts biatlonā. Iedzīšanas sprints sievietēm

Pasaules čempionāts biatlonā. Sprints vīriešiem

Estersundā, Zviedrijā turpinās Pasaules čempionāts biatlonā, un sestdien uz starta devās Latvijas biatlonisti Andrejs Rastorgujevs, Aleksandrs Patrijuks un Roberts Slotiņš, aizvadot desmit kilometru sprinta sacensības. Labākais no latviešiem bija Andrejs Rastorgujevs, finišējot otrajā desmitā.

Pasaules čempiona titulu šajā disciplīnā izcīnīja Juhanness Tingēss Bē, finišējot 24 minūtēs un 37,6 sekundēs un pieļaujot vienu kļūdu ugunslīnijā, bet Rastorgujevs palika 14. vietā, kas ir viņa labākais sasniegums pasaules čempionātā.

Rastorgujevs uz starta

Rastorgujeva slēpojums sākotnēji ļāva viņam būt starp līderiem

Andrejs Rastorgujevs ugunslīnijā

Rastorgujevs uzrādīja laiku 25 minūtes un 49,5 sekundes, un ugunslīnijās viņš pieļāva vienu kļūdu. No Bē viņš atpalika minūti un 11,9 sekundes.

Rastorgujevs finiša taisnē

13,7 sekundes no Bē atpalika otrās vietas ieguvējs Aleksandrs Loginovs no Krievijas, bet trešajā vietā francūzis Kentēns Fijons Majē, atpaliekot no līdera 16,5 sekundes.

Roberts Slotiņš pieļāva divas kļūdas ugunslīnijā un finišēja trīs minūtes un 41,5 sekundes vēlāk nekā līderis, ierindojoties 87. vietā, bet Aleksandrs Patrijuks šautuvēs kļūdījās četras vietas un bija četras minūtes un 8,7 sekundes lēnāks par Bē. Patrijuks palika 91. pozīcijā 103 sportistu konkurencē.

Jau ziņots, ka piektdien 7,5 kilometru sprintā Latvijas biatloniste Baiba Bendika izcīnīja 17. vietu, kas ir viņas karjerā labākais rezultāts pasaules čempionātā, tikmēr debitante Jūlija Matvijenko finišēja pēdējā.

Bet ceturtdien, sākoties pasaules čempionātam, Latvijas komanda startēja jauktajā stafetē 2x6+2x7,5 kilometru distancē, kurā finišu nesasniedza un tika klasificēta 23. vietā.