Latvijas labākais biatlonists Andrejs Rastorgujevs ceturtdien Čehijas pilsētā Nove Mesto notiekošajā Pasaules kausa izcīņas trešā posma 10 kilometru sprinta sacensībās izcīnīja sesto vietu, atkārtojot šīs sezonas savu labāko sasniegumu, liecina organizatoru informācija.

(Papildināts ar Ilmāra Briča un Roberta Slotiņa rezultātiem)

Rastorgujevs bija ātrs, un pirms pirmās šaušanas viņš bija sestajā pozīcijā. Arī pirmajā šautuvē Andrejs bija nekļūdīgs, un tobrīd viņš bija jau labāko trijniekā.

Taču otrajā ugunslīnijā tika pieļauta viena kļūda, un biatlonists noslīdēja uz septīto pozīciju. Taču ātrais slēpojums ļāva Rastorgujevam finišēt pirmajā sešiniekā.

Par sacensību uzvarētāju kļuva francūzis Martens Furkads, kurš arī pieļāva vienu kļūdu šaušanā, taču apsteidza Rastorgujevu par 16,3 sekundēm. Otrajā vietā krievs Antons Šipuļins, bet trešajā norvēģis Emils Hegle Svensens.

Ilmārs Bricis, pieļaujot šautuvēs trīs kļūdas, ierindojās 87. pozīcijā, bet Roberts Slotiņš ar piecām kļūdām bija pēdējā vietā no 101 biatlonista, kas piedalījās sacensībās.

Pasaules kausa kopvērtējumā šobrīd līderis ir Furkads ar 348 punktiem, otrajā norvēģis Tarjeijs Bē ar 236 punktiem, bet trešajā Šipuļins, kura kontā 227 punkti. Rastorgujevs šobrīd ar 109 punktiem atrodas 20. pozīcijā.