Latvijas biatlona izlases līderis Andrejs Rastorgujevs piektdien Norvēģijā atstāja trīs nesašautus mērķus un ierindojās 23. vietā Pasaules kausa sezonas pēdējās sacensībās 10 kilometru sprintā. Sacīkstes bija sezonā pēdējās Nāciju kausa ieskaitē, kur Latvijai neizdevās sasniegt mērķi iekļūt TOP 20, tādēļ pilna komanda nākamgad Phjončhanas olimpiskajās spēlēs nevarēs startēt.

(papildināts ar Nāciju kausa kopvērtējumu)
Uzvarēja nevainojami šāvušais norvēģis Johaness Tinjess Boe ar finišu pēc 24 minūtēm un 53,3 sekundēm. Soda apli slēpojušais Pasaules kausa ieguvējs francūzis Martēns Furkads uzvarētājam zaudēja 13,6 sekundes, bet pēdējais laureātu trijniekā iekļuva Krievijas biatlonists Antons Šipuļins 21,3 sekundes aiz Boe.

Rastorgujevu no uzvarētāja šķīra minūte un 8,2 sekundes.

Andrejs Rastorgujevs pirmajā šautuvē

Pēc pirmās šaušanas Andrejs slēpoja vienu soda apli, kas viņu atvirzīja 28. pozīcijā 20,9 sekundes aiz līdera Boe. Vēl divas kļūdas sekoja šaušanā stāvus, kas gan Rastorgujevam neliedza noturēties 35.vietā. Turklāt ātrs slēpojums atlikušajā distances daļā palīdzēja Andrejam tikt krietni augstāk rezultātu tabulā.

Andrejs Rastorgujevs otrajā šautuvē

Ilmārs Bricis un Daumants Lūsa sacensības pabeidza attiecīgi 93. un 97.vietā 107 dalībnieku konkurencē. Gan Bricis, gan Lūsa šaušanā pieļāva pa vienai kļūdai.

Nāciju vērtējumā Latvijas vīriešu izlase sezonu pabeidza 21.vietā ar 3152 punktiem un 20. pozīcijas īpašniekiem somiem zaudēja 50 punktu. Uz olimpiskajām spēlēm varēs doties divi Latvijas biatlonisti vīriešu konkurencē, savukārt sievietēm Baiba Bendika pretendē tikt olimpiešu vidū pēc individuāli gūtiem kvalifikācijas punktiem.

Jau vēstīts, ka 7,5 kilometru sprintā sievietēm Bendika piektdien ar vienu kļūdu šaušanā ierindojās 44.vietā un kvalificējās iedzīšanai, kur startēs 60 labākās.

Pasaules kausa pēdējā posma turpinājumā sestdien Holmenkollenā vīrieši un sievietes startēs iedzīšanas distancē, bet sezonas noslēgumā svētdien sacīkstes būs distancē ar masu startu. Visu sacīkšu norisei varēs sekot LTV7 un lsm.lv