Somijā Kontiolahti notiekošajā Pasaules kausa sezonas astotajā posmā 12,5 kilometru iedzīšanas sacensībās sestdien Latvijas labākais biatlonists Andrejs Rastorgujevs ierindojās devītajā vietā, liecina organizatoru informācija. Viņu pievīla šaušana stāvus.

(papildināts ar video)

Rastorgujevs startēja kā septītais, tikai 25 sekundes pēc šīs sezonas līdera francūža Martēna Furkada.

Andreja Rastorgujeva starts

Pirmajā šaušanā guļus Andrejs bija precīzs, otrajā arī bija precīzs, ieslēpojot jau pirmajā trijniekā.

Andrejs Rastorgujevs otrajā šaušanā

Trešajā šaušanā Andrejam viena kļūda, kas atvirzīja viņu jau uz piekto pozīciju.

Andrejs Rastorgujevs trešajā šautuvē

Pēdējā šaušana atkal pievīla Andreju – viņš nopelnīja trīs soda apļus, tādējādi izkrītot no līderu grupas. Visas kļūdas pieļautas stāvus ugunslīnijās.

Andrejs Rastorgujevs pēdējā ugunslīnijā

Pirmajā vietā ierindojās vācietis Arnds Peifers, no kura Andrejs atpalika 38,7 sekundes. Otrajā vietā ierindojās austrietis Simons Eders, bet trešais – norvēģis Ēmils Hegle Svendsens.

Pasaules kausa kopvērtējuma līderis ir Furkads, kurš spējis sezonas laikā sakrāt 1228 punktus, kļūstot par otro sportistu, kuram izdevies iegūt Pasaules kausu. Taču atšķirībā no sava priekšgājēja Ūles Einara Bjerndālena, Francijas biatlonists to ir izdarījis sešus gadus pēc kārtas.

Otrajā vietā ar 805 punktiem ir Krievijas biatlonists Antons Šipuļins, bet trešais ar 700 punktiem norvēģis Juhaness Tīngnēss Bē. Rastorgujevs 342 punktiem šobrīd ir 25. pozīcijā.

Piektdien Rastorgujevs izcīnīja septīto vietu, un no goda pjedestāla viņu šķīra vien paša pieļautā kļūda pēdējā šaušanā.