Latvijas spēcīgākais biatlonists Andrejs Rastorgujevs piektdien Somijā nesašāva pēdējo mērķi un mēroja soda apli, kas finišā viņu ierindoja 7. vietā 10 kilometru sprintā un liedza pirmo reizi karjerā Pasaules kausa sacensībās pakāpties uz goda pjedestāla.

(papildināts pēc sieviešu sprinta)
Uzvarēja Pasaules kausa kopvērtējumā pirmo vietu jau iepriekš nodrošinājušais francūzis Martēns Furkads, kurš finišēja pēc 22 minūtēm un 17,0 sekundēm, neraugoties uz vienu kļūdu šaušanā. Uzvarētājam tikai 0,6 sekundes zaudēja čehs Ondržejs Moravecs, bet laureātu trijnieku noslēdza Norvēģijas biatlonists Emils Hegle Svendsens 9,4 sekundes aiz Furkada.

Rastorgujevu no uzvarētāja šķīra 25,1 sekunde.

Andrejs Rastorgujevs otrajā šautuvē

Pirmajā šautuvē Rastorgujevs trāpīja visos mērķos un sasniedza rezultātu, kas palika nepārspēts līdz sacensību noslēgumam. Otrajā ugunslīnijā Rastorgujevs šāva ātri un precīzi līdz pēdējai lodei, kas mērķī netrāpīja. Pēc otrās šaušanas Andrejs vēl bija ceturtais, 1,4 sekundes aiz trijnieka, tomēr ātruma nepietika, lai pacīnītos par pjedestālu.

Iespēja pretendēt uz augstāku vietu Rastorgujevam būs sestdien iedzīšanā.

Andreja treneris Intars Berkulis Latvijas Radio atzina, ka neveiksme pēdējā šāvienā bija ļoti sāpīga, tomēr no otras puses arī labi, ka kļūda bija tikai viena. Treneris piebilda, ka sezonas pēdējos posmos sportistam ir mazāks psiholoģiskais spiediens, kas palīdz sasniegt labākus rezultātus.

Treneris Intars Berkulis par biatlonista Andreja Rastorgujeva startu
00:00 / 01:00
Lejuplādēt

Ilmārs Bricis un Daumants Lūsa sacensības pabeidza attiecīgi 98. un 100.vietā 101 dalībnieka konkurencē. Bricis šaušanā pieļāva trīs kļūdas, turpretim Lūsa atstāja nesašautu pusi mērķu.

Vēlāk piektdien 7,5 kilometru sprintā sievietēm Baiba Bendika ar vienu kļūdu šaušanā ierindojās 62.vietā un nekvalificējās iedzīšanai, kur startēs 60 labākās. Uzvarēja norvēģiete Tirila Ekhofa, kura par 18,3 sekundēm apsteidza tuvāko konkurenti Vācijas biatlonisti Lauru Dālmeijeri.

Bendika no uzvarētājas atpalika divas minūtes un 8,8 sekundes.

Pasaules kausa 8. posma turpinājumā sestdien Kontiolahti vīrieši un sievietes startēs iedzīšanā, savukārt svētdien kļūs zināmi uzvarētāji individuālajā un jauktajā stafetē. Sacīkstes tiešraidē varēs redzēt LTV7 un lsm.lv.

Pasaules kausa sezonas noslēgumā martā vēl paredzēts pēdējais posms Norvēģijā.