Latvijas spēcīgākais biatlonists Andrejs Rastorgujevs sestdien Hohfilcenē, Austrijā, ierindojās 23. vietā Pasaules kausa posmā 12,5 kilometru iedzīšanas sacensībās, kuru norisi sarežģīja pamatīgs sniegs un jūtams vējš. Pirmo reizi iedzīšanā tik augsta līmeņa sacensībās startējušais Oskars Muižnieks ieguva 52.vietu, liecina organizatoru informācija.

Pārliecinoši uzvarēja no pirmās pozīcijas startējušais norvēģis Johaness Tinjess Boe, par 58,8 sekundēm apsteidzot tuvāko sāncensi slovēni Jakovu Faku, kurš bija viens no retajiem, kam šaušanā pa 20 mērķiem bija tikai viena kļūda. Trešais finišēja pašreizējais Pasaules kausa īpašnieks Francijas biatlonists Martēns Furkads. Boe mēroja trīs soda apļus, Furkads - piecus.

Rastorgujevs startēja no 17. pozīcijas minūti un 31 sekundi aiz līdera Boe, bet šoreiz trasi Latvijas sportistam pagarināja seši soda apļi. Finišā Rastorgujevs no uzvarētāja atpalika vairāk nekā divarpus minūtes (+2:34,1).

Šaušana pirmajā ugunslīnijā

Pēc šaušanas guļus vējainā un sniegotā pirmajā ugunslīnijā daudzi mēroja soda apļus, viņu vidū arī Andrejs, kam divas lodes mērķi neatrada. Vadību ar minimālu pārsvaru pār Boe pārņēma francūzis Martēns Furkads, bet Rastorgujevs atkrita uz 24.vietu.

Šaušana otrajā ugunslīnijā

Toties perfekti Rastorgujevs trāpīja visos mērķos, šaujot guļus nākamajā šautuvē, un pakāpās uz 10. pozīciju. Līderu cīņā Furkadam cieši sekoja Boe.

Šaušana trešajā ugunslīnijā

Pirmajā šaušanā stāvus nevienam neizdevās trāpīt visos mērķos. Andrejs slēpoja divus soda apļus, pēc kuru veikšanas trasē atgriezās 20.vietā gandrīz divas minūtes aiz līdera Furkada.

Šaušana ceturtajā ugunslīnijā

Arī pēdējā šaušanā Rastorgujevs atstāja divus neskartus mērķus, šķiroties no izredzēm pacīnīties par pirmo desmitnieku, jo nonāca 28. pozīcijā. Trīsreiz kļūdījās Furkads, kas viņam liedza pretendēt uz uzvaru, bet vadībā atgriezās Boe.

Sešus soda apļus slēpojušais Muižnieks trasē devās 49..

Jau vēstīts, ka 10 kilometru sprintā Andrejs ieguva 18.vietu, turpretim Muižnieks sasniedza 51.vietu

Vēlāk sestdien iedzīšanas sacensībās sievietēm, kur Latvija nebija pārstāvēta, uzvarēja Slovākijas biatloniste Anastasija Kuzmina, bet zemākās vietas uz pjedestāla ieņēma somiete Kaisa Mekereinena un Baltkrievijas sportiste Darja Domračeva, kura sacensības sāka pirmajā pozīcijā.

Posms noslēgsies svētdien ar vīriešu un sieviešu stafetēm.