Pasaules kauss biatlonā. Stafete sievietēm

Biatlons

Pasaules kauss biatlonā. Iedzīšanas sprints sievietēm

Pasaules kauss biatlonā. Iedzīšanas sprints vīriešiem

Biatlonists Rastorgujevs iedzīšanas distancē sašauj 19/20, pakāpjas 20 vietas augstāk

Latvijas biatlonists Andrejs Rastorgujevs sestdien Hohfilcenē, Austrijā, sašāva 19 no 20 mērķiem, kas palīdzēja pakāpties uz 19.vietu 12,5 kilometru iedzīšanas distancē, vīriešiem aizvadot pēdējās individuālās sacensības Pasaules kausa sezonas otrajā posmā. Sacīkšu gaitā Rastorgujevs pakāpās 20 vietas augstāk.

Pārliecinoši uzvarēja no pirmās pozīcijas startējušais norvēģis Johaness Tinjess Bē, kurš finišā otrās vietas ieguvēju Krievijas biatlonistu Aleksandru Loginovu apsteidza par 33,5 sekundēm. Trešais mērķa līniju šķērsoja francūzis Emiljēns Žakelēns, uzvarētājam zaudējot 40,5 sekundes, taču viņš startēja no 18. pozīcijas. Laureāti sašāva visus 20 mērķus.

Rastorgujevs finišā uzvarētājam zaudēja divas minūtes un 3,6 sekundes. Andrejs startēja 39. pozīcijā minūti un 36 sekundes aiz līdera, tomēr sacīkšu gaitā kāpa arvien augstāk.

Pirmajā šaušanā Rastorgujevs bija perfekts un pakāpās jau uz 27.vietu, bet otrajā ugunslīnijā aizvērtie pieci mērķi ļāva tikt vēl trīs pozīcijas augstāk. Arī pirmo šaušanu stāvus Andrejs veica perfekti, trasē atgriežoties 22.vietā. Pēdējā šaušanā viens mērķis gan palika neskarts, tomēr tas neliedza uzlabot pozīcijas, pakāpjoties uz 19.vietu.

Jau vēstīts, ka sestdien stafetē sievietēm uzvarēja norvēģietes. Posmā noslēgumā svētdien vēl risināsies stafete vīriešiem, bet sievietes startēs iedzīšanas distancē, kur dalībnieču vidū būs arī Baiba Bendika.

Līdz gada beigām biatlonā paredzēts vēl viens Pasaules kausa posms, kas nākamnedēļ risināsies Francijā.