Pusdiena

Jūrmalas domes uzdāvinātajā sabiedriskajā transportā nepietiek vietas skolēniem

Pusdiena

Pusdiena 08.09.2018

Starptautiskajā Biatlona savienībā lemj, vai Brokai uzticēt prezidenta amatu

Starptautiskajā Biatlona savienībā lemj, vai Brokai uzticēt prezidenta amatu

Starptautiskās Biatlona savienības (IBU) kongresā piektdien ievēlēs jaunu prezidentu - uz amatu pieteicās gan Zviedrijas Biatlona federācijas prezidents Ūle Dālins, gan Latvijas Biatlona federācijas prezidente Baiba Broka.

Pēc vairāk nekā 25 gadu darba amatu oficiāli atstās ilggadējais organizācijas vadītājs norvēģis Annešs Besebergs. 72 gadus vecais norvēģis aprīlī par atkāpšanos paziņoja pēc tam, kad viņam izvirzīja apsūdzības korupcijā.

Zviedram Dālinam ir lielāka pieredze -

viņš vadījis 2008. gada pasaules čempionāta rīcības komiteju un ir IBU viceprezidents attīstības jautājumos kopš 2014. gada. 64 gadus vecais Dālins par federācijas viceprezidentu tika ievēlēts IBU kongresā pirms četriem gadiem, un kopš tā laika iepazinis visas organizācijas problēmas un uzrakstījis gudru programmu. Pieredzējušais uzņēmējs joprojām ir arī Zviedrijas Olimpiskās komitejas Izpildkomitejā.

Savukārt 42 gadus vecā Broka jau piekto gadu ir IBU Juridiskās komisijas vadītāja

un, kandidējot uz prezidenta amatu, programmā akcentējusi pašas izstrādāto ētikas kodeksu. Viņa arī aicina izveidot stabilus reģionālos izcilības centrus un dot ieguldījumu tieši mazo dalībvalstu sporta attīstībā.

Broka vēl kā tieslietu ministre pirmoreiz par Latvijas Biatlona federācijas prezidenti tika ievēlēta 2014.gada jūnijā. Madonā dzimusī bijusī biatloniste un slēpotāja, ilggadēja politiķe, šovasar vēl uz četriem gadiem tika pārvēlēta amatā.

Savā priekšvēlēšanu kampaņā Dālins turpinājis piesaukt Krieviju.

Augustā intervijā portālam insidethegames.biz viņš pauda, ka konkurenti no Latvijas cīņā par amatu virza dopinga skandālos iepītā Krievija, ko Broka kategoriski noliedz. Viņasprāt, jāatjauno biatlona starptautiskā reputācija, nepieciešama strikta un neatkarīga dopinga kontroles sistēma, kas radīs uzticamību. Amats viņai neesot pašmērķis, jo IBU jau tagad ir finansiāli stabila un attīstīta organizācija, bet daudz mērķtiecīgāks varētu būt tās veikums tieši mazo dalībvalstu sporta attīstībā.

Dālina aktivitātes Broka nosauca par visnetīrāko pret viņu vērsto kampaņu,

kas nav saistīta ar viņas veikumu biatlonā.

Aprīlī biatlona pasauli pāršalca ziņas par iespējamu korupcijas skandālu, kura dēļ IBU prezidenta amatu atstās Besebergs. Austrijas policija veica kratīšanu IBU mītnē, un par iemeslu tam tika nosaukta korupcija dopinga skandāla dēļ. Besebergs, iespējams, sadarbojās ar Krievijas amatpersonām, lai slēptu 65 dopinga gadījumus un piesegtu Krievijas sportistu pārkāpumus.

Bijušais PSRS Valsts sporta komitejas vadītāja vietnieks, 76 gadus vecais Valērijs Sisojevs uzskata, ka Latvijas pārstāve varētu būtu pietiekami laba, lai vadītu Starptautisko Biatlona federāciju. Viņš sekojis šai priekšvēlēšanu cīņai un kritizējis otru prezidenta kandidātu par vīrieša necienīgām metodēm.

Savukārt Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) prezidents Aldons Vrubļevskis ir pārliecināts, ka zviedrs meklē blusas Brokas politiskajā darbībā. Viņš norādīja, ka pirmsvēlēšanu kampaņā visu atbalstītāju apzināšana un kāda kandidāta lobēšana ir normāla prakse. Vrubļevskis uzskata, ka abiem kandidātiem balsojumā izredzes būs 50/50.

Latviete starptautiskās federācijas vadībā noteikti varētu ietekmēt sporta veida attīstību mūsu valstī,

arī sekmēt to, lai Latvijā uzticētu rīkot vairāk Eiropas līmeņa sacensību, tādējādi dodot zaļo gaismu arī sporta bāzu attīstībai,  uzskata bijušais biatlonists, pieredzējušais sporta žurnālists un žurnāla "Sports" redaktors Dainis Caune.

Vienlaicīgi Horvātijā kļūs zināms IBU padomes sastāvs - tur konkurence ir lielāka, jo uz sešām vietām pieteikušies 17 pretendenti.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Biatlons
Sports
Jaunākie
Interesanti