Dienas ziņas

Baldonē atklāj izstādi «»Gaismas pieskāriens«»

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Sniega trūkums apgrūtina treniņu procesu slēpotājiem un biatlonistiem

Sniega trūkums var veicināt slēpotāju un biatlonistu pāriešanu uz citiem sporta veidiem

Šo ziemas sezonu laikapstākļu ziņā biatlona treneri Cēsu pusē vērtē kā neizdevušos. Tikai pirms nedēļas slēpotāji tikuši pie pirmā mākslīgā sniega un tagad velta katru brīdi treniņiem trasē. Lai arī Cēsu sporta skolā ir nedaudz virs simts audzēkņu biatlona un slēpošanas nodaļā, trenerus bažīgus dara iespējamā jauniešu aizplūšana uz citiem sporta veidiem, ja šādas ziemas būs arī turpmāk. Vairāk stāsta Vidzemes televīzija.  

Šī ziemas sezona bijusi ļoti sarežģīta teju visiem Latvijas slēpotājiem un biatlonistiem, atzīst biatlona trenere un olimpiete Anžela Brice, kura savā karjerā šādu ziemu piedzīvo pirmo reizi, kad sniega nav pat februāra vidū. Lai arī mākslīgais, taču ilgi gaidītais sniegs Cēsu Olimpiskā centra biatlona trasē pavisam nesen tika uzpūsts. Kamēr šeit ir sniegs, slēpotāji un biatlonisti trasi izmanto, cik vien laiks atļauj, lai gan trenerus dara bažīgus bērnu noturēšana šajā sportā, jo ir grūti saglabāt interesi par slēpošanu, ja sniega nav. 

“Ļoti slikti. Bērni protams jūt, ka nav sniega, un mēs baidāmies, ka viņi kaut kur pazudīs, kādu citu sporta veidu atradīs. Bet tie īstie biatlonisti paliks. Piemēram tie, kas gaida to sniegu un izmanto katru minūti, lai paslēpotu vismaz pa 400 metriem,” pauda Brice.

Šajā bez sniega ziemā treneriem nācies pielāgoties netipiskajiem laikapstākļiem. Vairāk laika tiek pavadīts skrienot, audzējot muskuļus trenežieru zālēs un tikai tad, ja ir pilnīgi tīra trase, tad arī ar rollerslēpēm. Vēl līdz pat pērnā gada decembra beigām katru nedēļas nogali Cēsu puses slēpotāji devās uz vairāk nekā 100 kilometru attālajām Igaunijas trasēm, kur sniegu izdevies noturēt ilgāk nekā Latvijā. Taču, jautājot par nākotnes treniņu perspektīvām, Brice uzsver, ka turpmāk nāksies braukāt biežāk uz ārzemēm.

“Jāplāno kādi izbraucieni uz to pašu Igauniju vai uz Somiju. Uz pirmo sniegu noteikti jābrauc uz turieni, bet tas viss ir naudā. Ja sporta skola mums nedod, tad tikai vecāki finansē šos braucienus. Mēs negribam, lai biatlons mums izmirst, tāpēc, ka man ir baigi labas meitenes,” neslēpj Brice.

Signei ir 17 gadu un viņa bija starp tiem sešiem jaunajiem biatlonistiem, kuri Latviju janvāra vidū pārstāvēja Jaunatnes ziemas Olimpiskajās spēlēs Šveicē. Lai arī treniņu apstākļi šeit slēpošanā ir apgrūtināti, viņas motivācija tupināt attīstīties nav zudusi.

“Liek nepamest tas, ka tu zini sevī ko vēlies sasniegt. Zini savus mērķus ko vēlies sasniegt. Ir jāiegulda ļoti smags darbs un ir ļoti daudz jātrenējas, bet tas liek izjust ļoti lielu gandarījumu,” pauda jaunā sportiste.

Trenere Anžela Brice spriež, ja kādreiz problēmas sagādāja tikai finansējuma trūkums biatlonam, tad tagad jau jāsatraucas arī par sniega trūkumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Biatlons
Sports
Jaunākie
Interesanti