Sporta ziņas

Valmierā Latvijas čempionāta vieglatlētikā telpās 2.diena

Sporta ziņas

Madonā aizvadīta Eiropas čempionāta junioriem biatlonā pēdējā diena. Renārs Birkentāls

Madonā aizvadīta Eiropas čempionāta junioriem biatlonā pēdējā diena

Smeceres silā noslēdzas Eiropas junioru čempionāts biatlonā, Birkentāls desmitniekā

Ar iedzīšanas sacensībām "Smeceres sila" trasē Madonā svētdien, 19. februārī, noslēdzās Eiropas junioru čempionāts biatlonā. Sacensības norisinājās piecās disciplīnās – individuālajā, jauktajā un 1+1 stafetē, sprintā un iedzīšanā.

Labāko rezultātu, tāpat kā sprintā uzrādīja itālis Nikolo Betemps, Renāram Birkentālam izdevās ielauzties desmitniekā. Meiteņu startā vējš pieņēmās spēkā, sacensībās ātrākā – vakardienas sprinta bronzas medaļniece Anaelle Bondo, tikmēr Sanita Buliņa – 21., vēsta Eiropas junioru čempionāta biatlonā sabiedrisko attiecību pārstāve Gita Sauka.

Divām zelta medaļām trešo godalgu pievienoja itālis Nikolo Betemps, kurš, kopā neaizverot trīs mērķus četrās šautuvēs, tuvāko konkurentu apdzina par 49 sekundēm. Otrais finišēja francūzis Žaks Žefrīss, bet tieši minūti lēnāks nekā līderis un līdz ar to trešais bija Itālijas izlases sportists Kristofs Pirčers, abiem neizverot divus mērķus. Birkentāls rezultātā desmitais, kopumā neaizverot piecus mērķus. Imantam Maļinam arī piecas kļūdas šautuvē, 48. pozīcija.

Meiteņu konkurencē labāko sešiniekā četras Francijas izlases sportistes, tostarp arī zelta godalgas ieguvēja Bondo, kura par spīti trim kļūdām finišēja teju 50 sekundes ātrāk par tuvāko sekotāju. Sudraba godalga Bulgārijas sportistei Lorai Hristovai, savukārt bronza – vācietei Marlēnai Fihtnerei. Buliņai trīs neizvērti mērķi un 21. pozīcija.

Čempionāta sporta direktors un sacensību organizators Gundars Upenieks pavēstīja: "Ar gandarījuma sajūtu čempionāts ir noslēdzies, un ir liels prieks, ka tas bija tik kupli pārstāvēts – piedalījās 31 valsts, tostarp gan biatlona lielvalstis, gan tādas, kur biatlons tikai vēl iemanto popularitāti. No valstu komandām esam saņēmuši labas atsauksmes gan par sacensību organizēšanu, gan attieksmi un viesmīlību. Savukārt, runājot par Latvijas sportistu sniegumu, katra diena nāca ar patīkamu intrigu, un tai bija interesanti sekot līdzi. Iekļūt junioru līmenī starp 10 un 20 labākajiem ir augstvērtīgs rezultāts, un esmu pārliecināts, ka gan vīriešu, gan sieviešu konkurencē arī tuvākajos gados būs augstvērtīgi rezultāti, kam sekot līdzi."

"Šī nedēļa Madonas novadam un Latvijas sportam bija vēsturiska – ar šīs dienas iedzīšanas sacensībām oficiāli noslēdzās Eiropas junioru čempionāts biatlonā. Tās vienmēr paliks kā pirmās Eiropas līmeņa biatlona sacensības, kas norisinājušās Latvijā. Esmu pārliecināts, ka arī no sportiskā viedokļa šim ir liels svars jaunās biatlona paaudzes izaugsmē. Savukārt no pasākumu viedokļa, šis ir pirmais solis, lai nākotnē pretendētu arī uz lielāku biatlona pasākumu organizēšanu. Kā izteicās arī Starptautiskā Biatlona federācija, mēs esam Eiropas čempionātu junioriem aizvadījuši godam, un, turpinot strādāt gan infrastruktūras attīstībā, gan stiprinot pieredzi pasākumu organizēšanā, pavisam reāls ir scenārijs turpmākajos 10 gados baudīt pasaules līmeņa biatlonu tepat Latvijā," pārdomās dalījās Madonas novada pašvaldības vadītājs Agris Lungevičs.

Visas nedēļas garumā Eiropas junioru čempionāts pulcēja teju 300 sportistu no sekojošo valstu delegācijām: Austrālijas, Austrijas, Beļģijas, Bosnijas un Hercegovinas, Bulgārijas, Kanādas, Horvātijas, Čehijas, Dānijas, Igaunijas, Somijas, Francijas, Apvienotās Karalistes, Vācijas, Grieķijas, Ungārijas, Itālijas, Kazahstānas, Latvijas, Lietuvas, Moldovas, Mongolijas, Polijas, Rumānijas, Slovēnijas, Serbijas, Šveices, Slovākijas, Taizemes, Ukrainas un ASV.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti