Rastorgujevs un Bendika ārpus TOP 30 biatlona Pasaules kausa iedzīšanas sacensībās

Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs svētdien Pokļukā ierindojās 32.vietā Pasaules kausa pirmā posma 12,5 kilometru iedzīšanas sacensībās. Savukārt Baiba Bendika sieviešu sacensības 10 kilometru iedzīšanas distancē Slovēnijā noslēdza 41.vietā.

(papildināts ar Baibas Bendikas 41.vietu)
Par šo sacensību uzvarētāju vien pēc fotofiniša kļuva Juhanness Tīngnēss Bē no Norvēģijas, kurš finišēja pēc 30 minūtēm un 20,4 sekundēm. Tiesa, viņš šaušanā pieļāva trīs kļūdas, bet tikai finišā vien par mata tiesu apsteidza bez kļūdām šāvušo francūzi Kentēnu Fijonu Majē.

Vēl pirms ceturtās šaušanas Bē bija pārliecinošs līderis, tuvākos sekotājus apsteidzot par vairāk nekā 40 sekundēm, tomēr divas neprecizitātes noslēdzošajā ugunslīnijā nodrošināja dramatisku cīņu iedzīšanas noslēgumā.

Trešais svētdien bija krievs Aleksandrs Loginovs, kurš nesašāva vienu mērķi un no uzvarētāja atpalika par 1,9 sekundēm.

Savukārt Rastorgujevs sākotnēji vēl bija pirmajā divdesmitniekā, bet kļūda pirmajā šaušanā lika no tā izkrist. Pēc otrās šaušanas, kur viņš pieļāva vēl divas kļūdas, Latvijas vadošais biatlonists zaudēja vietu arī labāko trīsdesmitniekā. Noslēgumā Rastorgujevs ar četrām kļūdām šaušanā palika 32.vietā, uzvarētājam piekāpjoties par divām minūtēm un 36,6 sekundēm.

Neveiksmīgu iedzīšanu aizvadīja titulētais francūzis Martēns Furkads, kurš pēc ceturtās šaušanas, atrodoties vien 29.vietā, izstājās.

Savukārt Bendika iedzīšanas distanci sāka minūti un 33 sekundes aiz līderes somietes Kaisas Mekereinenas. Četrās ugunslīnijās Bendika nopelnīja trīs soda apļus, kas liedza distancē pakāpties uz augstāku pozīciju.

Uzvarēja Mekereinena, kura nekļūdīgi šāva un otrās vietas ieguvēju itālieti Doroteju Vīreri apsteidza par 41,3 sekundēm. Bendiku no uzvarētājas finišā šķīra vairāk nekā trīsarpus minūtes (+3:39,0).

Bendikai jaunā Pasaules kausa sezona sākusies lieliski, jo ceturtdien viņa izcīnīja augsto piekto vietu 15 kilometru individuālajā distancē, šajā disciplīnā sasniedzot karjeras rekordu. Viņa šāda līmeņa sacensībās piekto vietu izcīnīja arī 2016.gada februārī, kad Kanādā sprintā bija piektā. Piektā pozīcija ir visu laiku augstākais rezultāts Latvijas sieviešu biatlona vēsturē, jo savulaik veiksmīgākā latviešu biatloniste Madara Līduma Pasaules kausa posmos nespēja karjeras laikā izcīnīt augstāku vietu par desmito.