Rastorgujevs sprintā izcīna zelta medaļu Eiropas čempionātā biatlonā

Latvijas biatlona līderis Andrejs Rastorgujevs piektdien Itālijā izcīnīja zelta medaļu Eiropas čempionātā 10 kilometru sprinta distancē, liecina rīkotāju informācija. Nestartējot lielākajai daļai pasaules elites biatlonistu, Rastorgujevs ar vienu kļūdu šaušanā apsteidza visus konkurentus.

(papildināts pēc sieviešu sacensībām)
Vienīgo soda apli Andrejs veica pēc šaušanas stāvus un finišu sasniedza pēc 24 minūtēm un 3,0 sekundēm. Sudraba laureāts Krievijas biatlonists Aleksandrs Loginovs arī veica vienu soda apli un atpalika 5,5 sekundes, bet bronzu nopelnīja nekļūdīgi šāvušais bulgārs Krasimirs Aņevs, finišējot 24,5 sekundes aiz uzvarētāja.

Treneris Intars Berkulis par Andreja Rastorgujeva startu
00:00 / 01:03
Lejuplādēt

Rastorgujeva treneris Intars Berkulis telefonsarunā Latvijas Radio atzina, ka vienīgais netrāpītais šāviens tomēr kremt, jo šaušana ir izvirzīta kā prioritāte, pie kā tiek rūpīgi strādāts.

Pārējie Latvijas biatlonisti TOP 40 neiekļuva. Phjončhanas olimpietis Oskars Muižnieks ar divām kļūdām šaušanā ieņēma 43.vietu, 81. bija Roberts Slotiņš, 105. vietu ieņēma Aleksandrs Patrijuks, bet Daumants Lūsa finišēja 113.vietā 141 dalībnieka konkurencē.

Pērn Eiropas čempionātā Rastorgujevs bija trešais iedzīšanas distancē. Savukārt 2014.gadā Andrejs izcīnīja Eiropas čempiona titulu 20 km individuālajā distancē un bronzas medaļu sprintā.

Vēlāk piektdien 7,5 kilometru sprintā sievietēm Baiba Bendika ar divām kļūdām šaušanā ieņēma 14.vietu, no uzvarētājas ukrainietes Irinas Vavriņecas atpaliekot 51,2 sekundes. Sestdien vīriešiem un sievietēm paredzētas sacensības iedzīšanā, savukārt svētdien čempionāta izskaņā risināsies jauktās stafetes.

Rastorgujevs Ridnonā val Ridanā nestartēja 20 kilometru individuālajā distancē, kur neviens Latvijas sportists TOP 50 neiekļuva. Eiropas atklātais čempionāts, kas ir pēdējās sacensības pirms Phjončhanas ziemas olimpiskajām spēlēm, beigsies svētdien.