Rastorgujevs sezonu iesāk bez kļūdām ugunslīnijās un 16. vietu sprintā

Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs piektdien sašāva visus mērķus un izcīnīja 16.vietu Pokļukā notiekošā Pasaules kausa pirmā posma desmit kilometru sprinta sacensībās.

Līdz ar to Rastorgujevs sev nodrošinājis dalību arī svētdien gaidāmajā iedzīšanā, kur piedalīsies sprinta 60 labākie biatlonisti.

Par piektdienas sacensību uzvarētāju tika kronēts norvēģis Juhanness Tīngnēss Bē, kurš šaušanā kļūdījās vienu reizi un finišēja pēc 23 minūtēm un 46,3 sekundēm. Otrais, atpalikdams 16,1 sekundi, bija ugunslīnijā kļūdas nepieļāvušais francūzis Antonēns Gigonnā.

Visbeidzot uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena stājās arī nekļūdīgi šāvušais krievs Aleksandrs Loginovs.

Tikmēr Rastorgujevs no uzvarētāja atpalika par 59,8 sekundēm. Savukārt tikai 23.vietā piektdien bija titulētais Francijas biatlonists Martēns Furkads, kurš ugunslīnijā kļūdījās vienu reizi.

Ieslēpojot pirmajā šaušanā, Rastorgujevs bija vien 27.vietā, tomēr, sašaujot visus mērķus, viņš pakāpās uz dalītu devīto pozīciju. Vēl pirms otrās ugunslīnijas Latvijas sportists bija astotais, turklāt viņš arī otrajā piegājienā sašāva visus mērķus, tomēr augstāk pakāpties vairs neizdevās. Lai arī pēc otrās šaušanas Rastorgujevs vēl atradās pirmajā desmitniekā, distances noslēgumā viņš atkrita uz 16.vietu.

Savukārt abi pārējie Latvijas biatlonisti uzrādīja pieticīgākus rezultātus - Aleksandrs Patrijuks nesašāva trīs mērķus un ieņēma 102.vietu, kamēr Daumants Lūsa ar diviem neprecīziem šāvieniem ierindojās 107.pozīcijā.

Kopumā sprintā startēja 110 biatlonisti.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka Baiba Bendika ceturtdien bija nekļūdīga šaušanā un izcīnīja augsto piekto vietu 15 kilometru individuālajā distancē, šajā disciplīnā sasniedzot karjeras rekordu.

Tikmēr vīriem 20 kilometru individuālajā distancē, nestartējot Rastorgujevam, Latvijas biatlonistiem klājās pieticīgi. 81.vietā ar divām kļūdām šaušanā bija Lūsa, Patrijuks ar piecām kļūdām bija 97.pozīcijā, bet Roberts Slotiņš ar deviņiem nesašautiem mērķiem starp 109 biatlonistiem bija priekšpēdējais.

Šīm sacensībām bija jānotiek jau trešdien, bet biezās miglas dēļ tās tika pārceltas uz ceturtdienu. Rastorgujevs šajā distancē nepiedalījās, jo bija saaukstējies.

Dāmas 7,5 kilometru sprintā spēkosies sestdien. Savukārt svētdien norisināsies iedzīšana.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka svētdien Rastorgujevs pārī ar Bendiku ieguva 12.vietu jauktajā stafetē.

Starpsezonā Rastorgujevs noalgoja kādreizējo norvēģu biatlonistu un tagadējo treneri Frūdi Andresēnu, kurš savulaik izcīnījis trīs medaļas olimpiskajās spēlēs. Līdz ar to Latvijas sportists pārtraucis sadarbību ar savu ilggadējo treneri Intaru Berkuli.

Rastorgujevs pēc olimpiskajām spēlēm Phjončhanā, kur neizdevās nostartēt tā kā cerēts, bijis dziļās pārdomās par savu nākotni Latvijas biatlonā. Pēc aģentūras LETA rīcībā esošās informācijas biatlonistam tika izteikti arī vilinoši piedāvājumi startēt zem citu valstu karoga.

Phjončhanas olimpiskajās spēlēs Rastorgujevs labāko rezultātu sasniedza iedzīšanas distancē, kur ieņēma 12.vietu. Vēl viņš sprintā palika 24.vietā, distancē ar masu startu ieņēma 28.pozīciju, bet 20 kilometru individuālajā distancē ar sešām kļūdām šaušanā bija vien 59.pozīcijā.

Savukārt Pasaules kausa kopvērtējumā Rastorgujevs ieņēma 13.vietu, kas ir viņa karjeras rekords. Sezonas septītajā posmā Kontiolahti viņš sprinta sacensībās izcīnīja otro vietu, šāda līmeņa sacensībās uz goda pjedestāla kāpjot otro reizi karjerā.

Pasaules kausa izcīņā šajā sezonā kopumā būs deviņi posmi, tostarp pasaules čempionāts, kas martā notiks Estešundā, Zviedrijā. Savukārt sezona noslēgsies uzreiz pēc tam nākamajā etapā Norvēģijā.

Pērn vīriešu konkurencē par Pasaules kausa ieguvēju kļuva titulētais francūzis Martēns Furkads, kamēr dāmām labākā bija somiete Kaisa Mekereinena.