Pasaules kausa izcīņa biatlonā. Jauktā stafete. Pokļuka

Biatlons

Pasaules kausa izcīņa biatlonā. Masu starts sievietēm. Pokļuka

Pasaules kausa izcīņa biatlonā. Masu starts vīriešiem. Pokļuka

Rastorgujevs Pokļukā sacensībās ar masu startu izcīna 16. vietu

Latvijas biatlonists Andrejs Rastorgujevs svētdien Pasaules kausa posmā bitalonā, kas risinās Pokļukā, Slovēnijā, 15 kilometru distancē ar masu startu vīriešiem izcīnīja 16. vietu, liecina organizatoru informācija. Posms vēl nav noslēdzies - plkst. 16 startā dosies dāmas. Tiešraide replay. lv.

Par sacensību uzvarētāju kļuva francūzis Kantēns Fijons Maijē, finišu sasniedzot pēc 36 minūtēm un 21,5 sekundes. Otrais palika vācietis Benedikts Dolls, bet bronzu izcīnīja norvēģis Johoaness Tinjēss Bē.

Latvijas šobrīd labākais biatlonists Andejs Rastorgujevs startēja ar 25. numuru. Viņš pirmajā ugunslīnijā sašāva visus piecus mērķus un pakāpās uz 16. vietu. Pie 5,1 kilometru atzīmes Andrejs bija pakāpies jau uz 13. vietu. Otrajā šautuvē Andrejs vairs nebija tik precīzs un nopelnīja vienu soda apli, noslīdot uz 17. pozīciju.

Trešajā ugunslīnijā Andrejs atkal nopelnīja vienu soda apli un trasē atgriezās 18. pozīcijā. Pēdējā ugunslīnijā Rastorgujevs bija precīzs un pakāpās par vienu pozīciju. Finišu Andrejs sasniedza minūti un 25,5 sekundes vēlāk, nekā Maijē, un kas deva 16. vietu.

Rastorgujevs tiesības būt starp labākajiem 30 biatlonistiem nopelnīja tad, kad 20 kilometru individuālajā distancē izcīnīja 19. vietu.

Šobrīd Pasaules kausa kopvērtējuma līderis ar 601 punktu ir francūzis Martēns Furkads, otro vietu ar 532 punktiem ieņem Fijons Maijē, bet trešais ar 482 punktiem ir J.T. Bē. Rastorgujevs ar 177 punktiem ieņem 24. pozīciju.

Labas ziņas biatlona līdzjutējiem svētdien sarūpēja Renārs Birkentāls, kurš svētdien Šveicē notiekošajā pasaules čempionātā jauniešiem 12,5 kilometru individuālajā distancē izcīnīja astoto vietu. Birkentāls šautuvē kļūdījās tikai vienu reizi, un no sacensību uzvarētāja norvēģa Martina Nevlanna atpalika minūti un 57,6 sekunds.

Vēl no Latvijas biatlonistiem Ņikita Kondrašovs kļūdījās sešas reizes un atpalika teju 12 minūtes, kas deva 83.pozīciju 100 finišējušo sportistu konkurencē, bet Imants Maļina neizgāja uz starta.

Dāmu konkurencē no latvietēm labāko rezultātu uzrādīja Inese Golubeva, kura šautuvē kļūdījās trīs reizes un finišēja kā 45. Bet Sandra Buliņa, Sanita Buliņa un Līva Šahno ierindojās attiecīgi 63., 64. un dalītā 65.vietā 96 finišējušo biatlonistu konkurencē.