Rastorgujevs pirms atgriešanās Pasaules kausā izcīna 3.vietu līmeni zemākās biatlona sacensībās

Latvijas biatlonists Andrejs Rastorgujevs svētdien Zviedrijā izcīnīja trešo vietu desmit kilometru sprinta sacensībās Starptautiskās Biatlona savienības (IBU) Kausā, kas ir pēc spēka otrā līmeņa mači aiz Pasaules kausa.

Rastorgujevs, kurš izcietis diskvalifikāciju par antidopinga noteikumu pārkāpumu, šonedēļ bija gatavs atgriezties Pasaules kausa apritē. IBU kļūdas dēļ viņš varēja pieteikties sacensībām, tomēr pirmā posma priekšvakarā pasaules biatlona jumtorganizācija konstatēja, ka latvietim nav izpildīts kvalifikācijas kritērijs dalībai Pasaules kausā. Tādējādi alūksnietis devās uz Zviedriju, kur IBU kausā sestdien bija 20.vietā 20 kilometru individuālajā, saņemot nepieciešamos 77,59 IBU kvalifikācijas punktus.

Svētdien sprintā Rastorgujevs guļus šāva nekļūdīgi un pēc pirmās ugunslīnijas bija līderis, bet šaušanā stāvus viņš pieļāva vienu kļūdu, kas liedza izcīnīt uzvaru.

Uzvaru, spītējot vienam soda aplim, izcīnīja norvēģis Endre Stremsheims, kurš finišēja 24 minūtēs un 44,5 sekundēs. Vācietis Filips Horns šāva precīzi un ar 13,1 sekundes deficītu bija otrais.

Savukārt Rastorgujevs zaudēja 22,2 sekundes, bet ceturto vietu ieguvušo norvēģi Aleksanderu Fjellu Annešenu latvietis apsteidza par 1,3 sekundēm. Trasē Rastorgujevam bija trešais ātrākais solis.

Gints Lūsis mēroja kopumā piecus soda apļus, četrus no tiem pēc šaušanas stāvus, uzvarētājam zaudēja piecas ar pusi minūtes un bija 97.vietā 109 finišējušo biatlonistu konkurencē.

Otrais Pasaules kausa posms norisināsies jau nākamajā nedēļā Austrijas trasē Hohfilcenē.