Rastorgujevs pēc neveiksmīgas šaušanas 48.vietā pasaules biatlona čempionāta distancē

Latvijas spēcīgākais biatlonists Andrejs Rastorgujevs ceturtdien Kontiolahti, Somijā, par kļūdām šaušanā nopelnīja piecas soda minūtes un pasaules čempionātā ieguva 48.vietu 20 kilometru individuālajā distancē, liecina rīkotāju informācija. Rastorgujevam tas bija pēdējais individuālais starts pasaules čempionātā.

Čempiona titulu veiksmīgi aizstāvēja francūzis Martēns Furkads, kurš, neraugoties uz vienu kļūdu šaušanā, uzvarēja ar rezultātu 47 minūtes un 29,4 sekundes. Perfekti šāvušais norvēģis Emils Hegle Svendsens atpalika 20,9 sekundes un kļuva par sudraba medaļnieku, savukārt bronzu nopelnīja čehs Ondržejs Moravecs, kurš uzvarētājam zaudēja 40,5 sekundes.

Rastorgujevs no uzvarētāja atpalika piecas minūtes un 23,7 sekundes. Neveiksmīgākā Rastorgujevam bija otrā šautuve, kur viņš atstāja divus neskartus mērķus, bet pārējās ugunslīnijās Latvijas izlases līderis iekrāja pa vienai soda minūtei.

Vēl trijiem Latvijas biatlonistiem neizdevās tikt augstāk par devīto desmitu. Toms Praulītis uzvarētājam zaudēja gandrīz astoņarpus minūtes (+8:28,7) un ar trim soda minūtēm bija 89., Roberts Slotiņš nesašāva septiņus mērķus un ieņēma 103.vietu, bet Aleksandrs Patrijuks šaušanā kļūdījās piecas reizes un ierindojās 105.vietā. Startēja 125 dalībnieki.

Pasaules čempionāts Ziemeļkarēlijā beigsies svētdien. Stafetes sievietēm un vīriešiem notiks attiecīgi piektdien un sestdien, bet svētdien vēl risināsies sacīkstes distancēs ar kopēju startu. Rastorgujevs distancei ar masu startu, kur startēs 30 dalībnieki, nekvalificējās ne pēc vietas Pasaules kausa sezonas rangā, ne pēc pasaules čempionāta distancēs iekrāto punktu summas.

Sprintā Rastorgujevs ierindojās 42.vietā, bet iedzīšanas distancē pakāpās uz 25.vietu, kas kļuva par viņa augstāko sasniegumu šajā pasaules čempionātā. Pēc pasaules čempionāta marta otrajā pusē Hantimansijskā, Krievijā, vēl notiks Pasaules kausa sezonas pēdējais posms.