Rastorgujevs pēc kļūmīgas pirmās šaušanas finišē trešajā desmitā individuālajā distancē

Andrejs Rastorgujevs ceturtdien Kenmorā, Kanādā, finišēja 23.vietā 15 kilometru individuālajā distancē, ar ko sākās Pasaules kausa sezonas septītais posms. Četrās šautuvēs Latvijas biatlona līderis pieļāva trīs kļūdas, tostarp atstājot divus neskartus mērķus pirmajā ugunslīnijā.

Pārliecinoši uzvarēja nekļūdīgi šāvušais sezonas līderis norvēģis Johaness Tinjess Bē, kurš finišu sasniedza pēc 35 minūtēm un 27,9 sekundēm. Bē otrās vietas ieguvēju savu tautieti Vetli Sjostadu Kristiansenu apsteidza par vairāk nekā divām minūtēm (+2:10,2), bet trešais bija krievs Aleksandrs Loginovs divas minūtes un 41,0 sekundes aiz uzvarētāja. Gan Kristiansens, gan Loginovs netrāpīja divos mērķos.

Daumants Lūsa un Aleksandrs Patrijuks ieņēma attiecīgi 75. un 91.vietu 95 dalībnieku konkurencē.

Andreja Rastorgujeva pirmā šaušana     

Rastorgujevs labi sāka pirmo šaušanu, taču pēdējās divas lodes lidoja mērķiem secen. Vēl vienu kļūdu Andrejs pieļāva pēdējā šaušanā un finišā uzvarētājam zaudēja vairāk nekā četras minūtes (+4:07,6).

Lūsa netrāpīja divos mērķos, turpretim Patrijukam šaušanā bija septiņas kļūmes.

Vēlāk ceturtdien 12,5 kilometru distancē startēs sievietes, arī Baiba Bendika. Biatlonā ierastais individuālo distanču garums ir saīsināts sacensību vietā valdošā aukstuma dēļ. Tādēļ vīriešiem trase bija piecus kilometrus īsāka nekā ierasts, bet sievietes slēpos 2,5 kilometrus mazāk.

Īsākās distances dēļ saīsināts arī soda laiks par netrāpīšanu mērķos šautuvē - gan vīriešiem, gan sievietēm tas ir 45 sekundes par katru kļūmi ierastās minūtes vietā. Saīsinātās individuālās distances kā jaunu sacensību formātu Starptautiskā Biatlona savienība (IBU) apstiprināja kongresā pērn, bet Pasaules kausa sacensībās tas vēl nebija pielietots.

Skarbie laikapstākļi ietekmēja arī posma turpmāko sacensību programmu. Stafetes no sestdienas provizoriski pārcēla uz piektdienu, sestdien masu starta vietā paredzētas mazliet īsākās sprinta sacensības, savukārt svētdiena pagaidām atstāta kā brīva rezerves diena. Rīkotāji gan vēsta, ka programmā iespējamas arī turpmākas izmaiņas, jo gaisa temperatūra ir tuvu -20 grādiem, ko IBU ir noteikusi kā zemāko pieļaujamo robežu sacensību rīkošanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Biatlons
Sports
Jaunākie
Interesanti