Rastorgujevs pēc diviem soda apļiem iegūst 10.vietu sprintā Eiropas čempionātā

Ar jaunu šauteni startējušais Andrejs Rastorgujevs sestdien Otepē pieļāva divas kļūdas šaušanā un ieguva 10.vietu 10 kilometru sprintā Eiropas čempionātā, liecina rīkotāju informācija. Katrā šautuvē Latvijas spēcīgākais biatlonists pieļāva pa vienai kļūdai, kas bija par daudz, lai aizsniegtos līdz medaļai.

Uzvarēja nekļūdīgi šāvušais krievs Aleksejs Sļepovs, kurš finišu sasniedza pēc 22 minūtēm un 38,0 sekundēm. Par sudraba medaļnieku kļuva norvēģis Larss Hegle Birkelands, kurš no uzvarētāja atpalika 14,5 sekundes, bet bronzu nodrošināja 37,8 sekundes čempionam zaudējušais francūzis Antonēns Žigonā.

Rastorgujevs no uzvarētāja atpalika 57,0 sekundes

Toms Praulītis šāva bez kļūdām, bet ierindojās 61.vietā divas minūtes un 45,0 sekundes aiz uzvarētāja. Aleksandrs Patrijuks soda apļus neveica un ierindojās 81.vietā, bet Roberts Slotiņš ieguva 83.vietu ar četrām kļūdām šaušanā. Startēja 105 dalībnieki.

Eiropas čempionāta turpinājumā svētdien būs sacensības iedzīšanas distancē, kur varēs startēt arī Rastorgujevs.

Sievietēm 7,5 kilometru sprintā nekļūdīgi šāvusī Baiba Bendika sestdien ieguva 40. vietu, savukārt Inga Paškovska ar divām kļūdām šaušanā finišēja 61. pozīcijā. Bendika uzvarētājai francūzietei Kolēnai Varsēnai zaudēja minūti un 53 sekundes. Varsēna finišēja pēc 20 minūtēm un 26,4 sekundēm, par vairāk nekā trīsarpus minūtēm 70 dalībnieču konkurencē apsteidzot Paškovsku.

Jau vēstīts, ka pirmajā Eiropas čempionāta distancē Rastorgujevs ceturtdien nokrita un izstājās, jo salauza šauteni. Ierocis vairs nebija salabojams, taču Rastorgujevs ar Alūksnes amatnieku palīdzību paspēja no dažādām detaļām sakomplektēt jaunu šauteni, ar ko turpināt sacensības.

Čempionātam, kas Igaunijā ilgs līdz 3.februārim, ir pieteikti 33 valstu sportisti. Nolikums paredz iespēju Eiropas čempionātā startēt sportistiem līdz 26 gadu vecumam, tādēļ dalībnieku sastāvs nav tik spēcīgs kā Pasaules kausa posmos un pasaules čempionātā un daļu biatlona lielvalstu pārstāv līderu tuvākās rezerves. Taču labs sniegums Eiropas čempionātā palīdzētu Rastorgujevam nodrošināt labāku finansējumu karjeras turpinājumā.

Pērn Eiropas čempionātā pirms došanās uz Soču ziemas olimpiskajām spēlēm Rastorgujevs uzvarēja individuālajā distancē un kļuva par bronzas medaļnieku sprintā.