Rastorgujevs noslēdz sezonu ar 27. vietu masu startā

Latvijas labākais biatlonists Andrejs Rastorgujevs Tjumeņā sezonas noslēdzošajā Pasaules kausa posmā 15 kilometru distancē ar masu startu ierindojās 27. vietā, pieļaujot piecas kļūdas šautuvē, liecina organizatoru informācija. Pasaules kausa kopvērtējumā Andrejs ierindojās 13. pozīcijā.

Uzvaras laurus sezonas noslēgumā plūca krievs Maksims Cvetkovs, kurš finišu sasniedza 37 minūtēs un 37,3 sekundēs. No viņa 2,7 sekundes atpalika norvēģis Ērlens Bjēntegords, bet trešajā vietā ierindojās arī norvēģis Juhaness Tingnēss Bē, kurš no līdera atpalika 16,6 sekundes.

Rastorgujevs Cvetkovam zaudēja divas minūtes un 50,5 sekundes. Andrejs divus soda apļus nopelnīja jau pirmajā šautuvē, trešajā pieļāva vēl divas kļūdas, bet pēdējā – vēl vienu, kas viņam liedza pietuvoties labāko divdesmitniekam.

Pasaules kausu kā līderis šosezon noslēdz francūzis Martēns Furkads ar 1116 punktiem otrajā vietā ar 1027 punktiem norvēģis J.T. Bē, bet trešais ar 697 punktiem - krievs Antons Šipuļins.

Rastorgujevs sezonu Pasaules kausa kopvērtējumā noslēdz 13. vietā, sakrājot 481 punktu. Šajā sezonā pie sešiem punktiem tika arī Oskars Muižnieks, noslēdzot sezonu 93 pozīcijā.

Tikmēr dāmu konkurencē 12,5 kilometru masu startā uzvarēja Baltkrievijas sportiste Darja Domračeva, finišējot pēc 35 minūtēm un 27,4 sekundēm. Aiz viņas 1,8 sekundes vēlāk finišja slovākiete Paulīna Fjalkoba, bet trešā palika Anaisa Ševaljē no Francijas.

Pasaules kausa kopvērtējumā šosezn triumfēja somiete Kaisa Mekereinena ar 822 punktiem, par trim punktiem no viņas atpalika slovākiete Anastasija Kuzmina, bet trešajā vietā ar 804 punktiem ierindojās Domračeva.

Baiba Bendika Pasaules kausa kopvērtējumā ar 82 punktiem palika 55. vietā.