Rastorgujevs gatavojas aizraujošai cīņai smagajā Soču olimpiskajā trasē

Biatlonists Andrejs Rastorgujevs visu gatavošanos olimpiskajā sezonā ir pakārtojis startam Sočos, kur fiziski smagajā trasē guvis līdz šim lielākos panākumus Pasaules kausa izcīņā. Jau novembra vidū Latvijas izlases līderis plāno piedalīties pārbaudes sacensībās Norvēģijā, taču tas būs tikai viens solis pretim sezonas kulminācijai ziemas olimpiskajās spēlēs.

Rastorgujevs ar treneri Intaru Berkuli izvērtēja arī mērķus olimpiskajās sacensībās, taču sportists nesteidz tos atklāt. Viņš uzsvēra, ka plānošana un gatavošanās ir rūpīga, lai izdarītu visu nepieciešamo labam olimpiskajam startam. Sezonas galvenajam notikumam Sočos Rastorgujevs pakārtoja arī visas sacensības Pasaules kausa izcīņas jaunajā sezonā.

"Visi spēki un visa gatavošanās ir galvenajam startam [Sočos]," uzsvēra Rastorgujevs. "Redzēsim, kā turpināsies gatavošanās un kā veiksies pirmajos sezonas startos," piebilda 25 gadus vecais biatlonists.

Rastorgujevam patīk Soču trase, lai gan viņš pats to nosauca par ļoti grūtu un laikapstākļu ziņā kaprīzu. Sočos var būt arī ļoti slapjš sniegs, kurā grimst slēpes, mainās slīdamība, turklāt biatlonistam ir pavisam savādāk slēpot siltā un slapjā laikā nevis mērenā aukstumā.

"Būs katrā ziņā savādāk un arī interesantāk nekā citviet pasaulē. Jābrauc pavisam savādāk nekā citur. Ir pāri kilometram kāpums - nav nekur Pasaules kausa sacensībās tādas trases. Pēc reljefa [Soču trase] ir unikāla - vairākās S-veida virāžās nobrauc no kalna lejā, un tad atkal visu laiku kāp augšā. Tikai pēc tam ir kāda taisne vai lēzens gabals," olimpisko trasi raksturoja Rastorgujevs.

Favorītu loku olimpiskās trases īpatnības būtiski neizmainīs, jo spēcīgākajiem ir vienalga, kur pierādīt savu parākumu, uzskata Rastorgujevs. Turklāt visi sportisti būs īpaši gatavojušies Sočiem, tādēļ neapjuks un nekur nepazudīs arī olimpiskajā trasē.

Gatavošanās olimpiskajai sezonai Rastorgujevam arī ir savādāka, jo vairāk laika pavadīts treniņos ārpus Latvijas. Visticamāk, ka sacensību sezonu viņš sāks novembra vidū Norvēģijas kausa izcīņā. Arī gatavošanās pirmajam startam paredzēta Norvēģijā, bet pirmā sniega nometne ieplānota Vuokati, Somijā. No Vuokati Rastorgujevs jau dosies uz Norvēģiju un Latvijā atgriezīsies tikai janvāra vidū. Atkarībā no vietējiem laikapstākļiem un trašu gatavības līmeņa sportists tad izlems, vai kādu brīdi turpināt gatavoties mājās, vai atkal doties uz treniņiem ārzemēs.

Rastorgujevs cer, ka nebūs sarežģījumu tehniskajā nodrošinājumā. "Slēpes esmu dabūjis - tagad testē tās struktūras. Slēpju meistars paliek līdzšinējais, un tur viss ir kārtībā," pastāstīja Latvijas olimpiskajā vienībā iekļautais atlēts.

Pērnajā sezonā Rastorgujevs Soču trasē sasniedza personisko rekordu Pasaules kausa sacensībās, martā finišējot ceturtais 20 kilometru individuālajā distancē. Vīriešu konkurencē viņš būs vienīgais Latvijas biatlonists Soču olimpiskajās spēlēs, kas risināsies 2014.gada februārī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Biatlons
Sports
Jaunākie
Interesanti