Rastorgujevs Eiropas čempionāta 10 km sprinta distancē izcīna astoto vietu

Latvijas vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs sestdien Baltkrievijā notiekošajā Eiropas čempionātā desmit kilometru sprinta distancē izcīnīja astoto vietu – kļūda noslēdzošajā ugunslīnijā laupīja viņam izredzes uz augstāku vietu, liecina organizatoru informācija.

(Papildināts ar Baibas Bendikas rezultātu sprintā)

Par Eiropas čempionu tika kronēts norvēģis Tarjejs Bē, kurš pieļāva vienu kļūdu šautuvē un finišēja pēc 21 minūtes un 40,1 sekundes. Uz goda pjedestāla otrā pakāpiena stājās zviedrs Jespers Nelīns, kurš gan šāva bez kļūdām, tomēr no līdera atpalika 10,6 sekundes. Savukārt trešajā vietā Krievijas biatlonists Dmitrijs Mališko.

Rastorgujevs pieļāva vienu kļūdu pēdējā ugunslīnijā, bet, uzvarētājam piekāpjoties par 46,6 sekundēm, ierindojās astotajā vietā.

Aleksandrs Patrijuks pieļāva šautuvēs trīs kļūdas un noslēdza sacensības 70. pozīcijā, bet Daumants Lūsa ierindojās 89. vietā, arī pieļaujot trīs kļūdas šautuvē.

7,5 kilometru sprinta distancē Latvijas biatloniste Baiba Bendika ierindojās 55. vietā, taču kvalificējās iedzīšanai. Viņa kļūdījās ugunslīnijās četras reizes un no sacensību uzvarētājas zviedrietes Monas Brorsonnes atpalika gandrīz trīs minūtes. Eiropas čempione finišēja 19 minūtēs un 374 sekundēs.

Par Eiropas vicečempioni sprintā kļuva Krievijas biatloniste jekaterina Jurlova-Perhta, bet bronza zviedrietei Hannai Ēbergai.

Jau ziņots, ka ceturtdien Bendika un Rastorgujevs Eiropas čempionāta jaukto pāru distancē izcīnīja augsto septīto vietu.

Bendika trešdien sešas reizes kļūdījās šautuvēs un dalīja 25.vietu atklātajā Eiropas čempionātā 15 kilometru individuālajā distancē, bet Rastorgujevs   ar piecām kļūdām šaušanā ieguva 24.vietu  20 kilometru individuālajā distancē.