Rastorgujevs biatlona klasikas distancē finišē piektajā desmitā Pasaules kausa posmā

Latvijas vīriešu biatlona izlases līderis Andrejs Rastorgujevs piektdien Antholcā, Itālijā, finišēja 45.vietā 20 kilometru individuālajā distancē Pasaules kausa posmā. Rastorgujevs nesašāva četrus mērķus un sasniegtais rezultāts viņam liedza papildināt punktu krājumu sezonas kopvērtējumā.

Uzvaru izcīnīja Krievijas biatlonists Aleksandrs Loginovs, kurš trāpīja visos 20 mērķos un finišēja pēc 48 minūtēm un 41,8 sekundēm. Pēc pēdējās šautuves Loginovs nokrita un salauza slēpju nūju, tomēr tas viņam neliedza sasniegt labāko rezultātu. Krievijas biatlonisti Pasaules kausa sacensībās nebija uzvarējuši kopš pērnā februāra, kad nepārspēts arī palika Loginovs.

Norvēģis Sturla Holmss Legreids atpalika 58,5 sekundes un bija otrais, savukārt Francijas biatlonists Kventēns Fijons-Maijē nopelnīja bronzu, uzvarētājam zaudējot minūti un 10,6 sekundes. Legreids un Fijons-Maijē šaušanā pieļāva pa divām kļūdām.

Rastorgujevam neveiksmīgākā bija pirmā šaušana guļus, netrāpot divos mērķos. Nākamajā ugunslīnijā, šaujot stāvus, Andrejs nopelnīja vienu soda minūti un vēl viens mērķis palika neskarts pēdējā šautuvē. No uzvarētāja Rastorgujevu šķīra četras minūtes un 25,0 sekundes.

Vēl divi Latvijas biatlonisti Aleksandrs Patrijuks un Edgars Mise ieguva attiecīgi 81. un 93.vietu 97 dalībnieku konkurencē. Patrijuks nesašāva trīs mērķus, turpretim Mise šautuvē nopelnīja sešas soda minūtes.

Pēdējā posmā pirms pasaules čempionāta sestdien vēl būs stafete kungiem un masu starta distance dāmām, kā arī svētdien risināsies sieviešu stafete un sacensības distancē ar masu startu vīriešiem.

Februārī biatlonistus gaida sezonas galvenais starts pasaules čempionātā Slovēnijā, turpretim martā notiks trīs pēdējie Pasaules kausa posmi.