Sporta studija

Andris Blaka: «Masters» turnīrs ir tikai sākums, mēs gribam Jūrmalā redzēt «Grand Slam» turnīrus

Sporta studija

Iegūsti Kena Bloka oriģinālo ķiveri

Andrejs Rastorgujevs: Tagad es gribu baudīt biatlonu, pirms tam par daudz domāju

Rastorgujevs atgūstas pēc operācijas un vēlas baudīt biatlonu

Latvijas labākais biatlonists Andrejs Rastorgujevs ir atguvies pēc pleca operācijas, taču vēl joprojām nav skaidrs, vai viņš spēs piedalīties sezonas pirmajos posmos. “Man ir parādījies gribasspēks, parādījies optimisms, ir dzinulis, ka gribas darīt,” LTV raidījumā “Sporta studija” atzina sportists.

(Papildināts viss teksts un audio)

“Neatceros, kad tik ilgi biju mājās,” izteicās Rastorgujevs. Sieva Jolanta par to gan priecājusies, gan bijusi bēdīga vienlaikus. “Vīru jau redzēja, bet sešas nedēļas roka bandāžā, pat traukus nomazgāt nevarēju,” tā pauda biatlonists. Taču sanācis vairāk laika paspēlēties ar meitu.

Nule kā nosvinēta arī četru gadu kāzu jubileja. Kā norāda sportists, sieva Jolanta vienmēr ļoti pārdzīvo par Andreju un atbalstu viņu jebkurās dzīves situācijās.

Pēc operācijas Rastorgujevs devies pie fizioterapeita, izstrādājuši operēto roku. Sākumā bija lielas sāpes, bet rezultāta nebija. Bet tad pēc dažām nedēļām bija arī rezultāts. “Kad ir darbs, tad ir rezultāts. Tas man patīk, tas ceļ augšā,” norādīja sportists.

Tagad viņš ir gatavs atgriezties sportā, lai gan pēc sezonas beigām sajūtas bijušas pavisam citas. Šobrīd viņš ir atsācis treniņus, taču dažus vingrinājumus vēl joprojām nevar veikt - piemēram, līdztekās. Beidzot paņemta rokās arī šautene - pēc piecu mēnešu pārtraukuma.

Rastorgujevs viennozīmīgi ir viens no ātrākajiem biatlonistiem, taču vienmēr pievīlusi šaušana. “Mums sports sastāv no trim sporta veidiem – slēpošana, šaušana, psiholoģija. Psiholoģija nav sporta veids, bet pie tās ir jāstrādā, reāli jāstrādā,” atzina sportists.

Viņš ir izrunājies ar sev tuvākajiem cilvēkiem, ar sievu Jolantu. Viņš grib baudīt biatlonu. “Iepriekš tā nebija baudīšana. Tā bija cīņa ar vējdzirnavām. Tagad ir jābauda,” teica Rastorgujevs.

Gaidāmajā sezonā Andreja treneris paliks Intars Berkulis, taču visas sezonas garumā līdzās būs arī Valdis Bērziņš, kurš dosies līdzi uz visām treniņnometnēm, redzēs sportistu, novērtēs un dos padomus.

Lai gan finansiālā situācija gaidāmajā sezonā nebūs tik laba kā pērn, biatlonista komandai pieslēgsies divi cilvēki, kuru uzdevums būs meklēt potenciālos sponsorus, kā arī atvieglot komunikāciju jautājumus un uzņemties rūpes par lidojumiem, naktsmītnēm un citām lietām, kuras vairs nenodarbinās paša sportista prātu. Pagaidām aktuāls jautājums ir slēpju smērētāji.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Biatlons
Sports
Jaunākie
Interesanti