Rastorgujevs arī iedzīšanā finišē desmitais Eiropas biatlona čempionātā

Latvijas biatlona līderis Andrejs Rastorgujevs svētdien Otepē pēc šaušanas veica septiņus soda apļus un Eiropas čempionātā finišēja 10.vietā 12,5 kilometru sprintā, liecina rīkotāju informācija. Rastorgujevs iepriekš arī sprinta distancē bija desmitais.

Uzvarēja arī sprintā zelta medaļu ieguvušais krievs Aleksejs Sļepovs, kurš mērķa līniju šķērsoja pēc 33 minūtēm un 21,0 sekundēm. Sudraba godalgu nodrošināja bulgārs Krasimirs Aņevs, kurš atpalika 44,3 sekundes, bet par bronzas laureātu kļuva uzvarētāja tautietis Antons Babikovs, finišu sasniedzot 50,7 sekundes aiz uzvarētāja.

Rastorgujevs startēja desmitais 57 sekundes aiz līdera Sļepova un finišā uzvarētājam zaudēja minūti un 47,9 sekundes. Sacensības risinājās vējainos laikapstākļos un bez soda apļu mērošanas neiztika arī laureāti. Sļepovs un Aņevs veica pa trim soda apļiem, bet Babikovam bija jāmēro četri soda apļi.

Līdz pirmajai šautuvei Rastorgujevs pakāpās jau uz sesto pozīciju, taču atstāja divus neskartus mērķus un pēc soda apļiem atkrita uz 16.vietu. Arī otrajā ugunslīnijā Rastorgujevam bija divi soda apļi, bet 16. pozīcija tika saglabāta. Neraugoties uz mērotu vienu soda apli pēc trešās šaušanas, Latvijas sportists pakāpās uz 12.vietu un no Sļepova atpalika pusotru minūti. Vēl divi mērķi Rastorgujevam palika neskarti pēdējā ugunslīnijā un trasē viņš atgriezās 12.vietā.

Sievietēm Baiba Bendika 10 kilometru iedzīšanas distancē svētdien ieguva 50. vietu un bija pēdējā, kas sasniedza finišu. Startā viņa bija 10 pozīcijas augstāk, bet šaušanā pieļāva deviņas kļūdas un finišā uzvarētājai krievietei Jekaterinai Šumilovai zaudēja gandrīz deviņarpus minūtes (+9:27,6).

Jau vēstīts, ka pirmajā Eiropas čempionāta distancē Rastorgujevs ceturtdien nokrita un izstājās, jo salauza šauteni. Ierocis vairs nebija salabojams, taču Rastorgujevs ar Alūksnes amatnieku palīdzību paspēja no dažādām detaļām sakomplektēt jaunu šauteni, ar ko turpināt sacensības.

Sestdien 10 kilometru sprintā Rastorgujevs ieņēma 10.vietu.

Čempionātam, kas Igaunijā beigsies otrdien, ir pieteikti 33 valstu sportisti. Biatlonistiem vēl atlicis aizvadīt sacensības stafetē.

Nolikums paredz iespēju Eiropas čempionātā startēt sportistiem līdz 26 gadu vecumam, tādēļ dalībnieku sastāvs nav tik spēcīgs kā Pasaules kausa posmos un pasaules čempionātā un daļu biatlona lielvalstu pārstāv līderu tuvākās rezerves.

Pērn Eiropas čempionātā pirms došanās uz Soču ziemas olimpiskajām spēlēm Rastorgujevs uzvarēja individuālajā distancē un kļuva par bronzas medaļnieku sprintā.