Rastorgujevs ar četrām kļūdām iegūst 42.vietu sprintā pasaules biatlona čempionātā

Ģimenē par tēvu kļuvušais Andrejs Rastorgujevs sestdien Kontiolahti, Somijā, pasaules čempionāta pirmajās individuālajās sacensībās ieguva 42.vietu 10 kilometru sprinta distancē, kur Latvijas biatlona izlases līderis pēc kļūdām šaušanā mēroja četrus soda apļus, liecina rīkotāju informācija. Vēl trīs Latvijas biatlonisti ierindojās tuvu pirmā simta beigām.

(papildināts ar Baibas Bendikas 83.vietu sieviešu sacensībās)
Uzvarēja norvēģis Johaness Tingness Bē, kurš pēc vienas kļūdas šaušanā mērķa līniju šķērsoja pēc 24 minūtēm un 12,8 sekundēm. Uz otro vietu pakāpās kanādietis Nātans Smits, kurš arī veica vienu soda apli un finišā atpalika 12,1 sekundi, bet par bronzas laureātu kļuva nekļūdīgi šāvušais uzvarētāja brālis Tardžejs Bē, čempionam zaudējot 25,3 sekundes.

Rastorgujevs uzvarētājam zaudēja minūti un 47,9 sekundes. Neilgi pirms došanās uz pasaules čempionātu Rastorgujevs kļuva par tēvu, ko sportists atzīmēja, startā stājoties ar rozā knupīti mutē. Distancē Rastorgujevs devās pirmais un vējainajā pirmajā šautuvē garām mērķiem raidīja pirmās lodes, praktiski jau zaudējot cerības uz godalgotām vietām. Savukārt otrajā šaušanā pēc laba sākuma neprecīzi bija pēdējie divi šāvieni.

Roberts Slotiņš, Toms Praulītis un Rolands Pužulis uz augstām vietām nepretendēja, ierindojoties attiecīgi 93., 106. un 115.vietā 129 dalībnieku konkurencē. Slotiņš veica četrus soda apļus, Praulītis nesašāva divus mērķus, turpretim Pužulim palika pieci neskarti mērķi.

Vēlāk sestdien 7,5 kilometru sprintā sievietēm Latvijas vienīgā pārstāve Baiba Bendika ierindojās 83.vietā 105 dalībnieču konkurencē. Par pasaules čempioni kļuva vienu kļūdu šaušanā pieļāvusī francūziete Marī Dorēna Abēra, kura finišēja pēc 22 minūtēm un 16,8 sekundēm. Bendika mēroja trīs soda apļus un finišā no uzvarētājas atpalika vairāk nekā četras minūtes (+4:10,3).

Pasaules čempionāts svētdien turpināsies ar iedzīšanas distancēm, kur startēs arī Rastorgujevs. Pasaules čempionāts Ziemeļkarēlijā turpināsies līdz 15.martam.