Pasaules kausa izcīņa biatlonā

Pasaules kausa izcīņa biatlonā. Sprints vīriešiem. A.Rastorgujevs. Pirmā šautuve

Pasaules kausa izcīņa biatlonā

Pasaules kausa izcīņa biatlonā. Stafete vīriešiem

Pasaules kausa izcīņa biatlonā. Stafete sievietēm

Rastorgujevam soda apļi neliedz pacelt Latvijas biatlona kvartetu uz 21.vietu stafetē

Latvijas biatlonisti sestdien Oberhofā, Vācijā, tika līdz finišam Pasaules kausa posmā 4x7,5 kilometru stafetē, kur ierindojās 21.vietā. Latviju pārstāvēja Edgars Mise, Aleksandrs Patrijuks, Roberts Slotiņš un Andrejs Rastorgujevs, kurš pēdējā posmā nopelnīja divus soda apļus, bet apsteidza vairākus sāncenšus. 

Uzvarēja Norvēģijas biatlonisti Larss Hegle Birkelands, Erlends Bjentegārds, Johaness Dāle un Vetle Sjostads Kristiansens, otrajā pozīcijā atstājot frančus, savukārt trešie finišēja Vācijas biatlonisti. Norvēģi slēpoja divus soda apļus un izmantoja astoņas rezerves patronas, bet finišā par 4,4 sekundēm apsteidza frančus, kam tāpat kā trešās vietas ieguvējai Vācijai arī nācās mērot divus soda apļus.

Latvijas kvarteta rēķinā bija trīs soda apļi un 18 rezerves patronas. No uzvarētājiem Latvijas biatlonistus šķīra septiņas minūtes un 5,2 sekundes.

Misem pirmajā šautuvē vajadzēja vienu papildu patronu, bet otrajā ugunslīnijā viņš visu mērķu sašaušanai iztērēja vēl trīs papildu lodes. Patrijuks otro posmu sāka priekšpēdējais 25. pozīcijā, divās šautuvēs lika lietā trīs rezerves patronas un Slotiņš trasē varēja doties 24. pozīcijā vairāk nekā trīs minūtes aiz līderiem. Savā pirmajā šautuvē Slotiņam ar trim rezerves patronām pietika visu mērķu aizvēršanai, tomēr pēc nākamās ugunslīnijas viņš mēroja soda apli. 

Latvija pēdējā stafetes nodošanas brīdī vēl nebija apsteigta par apli un Rastorgujevs paspēja doties trasē 25.vietā. Centienos ķert rokā tuvākos konkurentus, Andrejs pirmajā šaušanā nopelnīja divus soda apļus, savukārt pēdējā ugunslīnijā izmantoja divas rezerves patronas.

Startam bija pieteiktas 26 valstu komandas, bet visu distanci veica 24 kvarteti.

Iepriekš sestdien uzvaru Norvēģijai 4x6 kilometru stafetē sievietēm nodrošināja Sinoeve Solemdāla, Indrida Lanmarka Tandrevolda, Marte Olsbu Reiselanna, un Tirila Ekhofa ar finišu pēc stundas, 14 minūtēm un 11,6 sekundēm. Uzvarētājas iztika bez soda apļu veikšanas, bet iztērēja 11 rezerves patronas. 

Otro vietu ieguva 21,1 sekundi lēnākās zviedrietes, savukārt laureātu trio noslēdza Francijas kvartets, kas uzvarētājām zaudēja 33,1 sekundi. Latvijas biatlonistes nestartēja.

Pasaules kausa ceturtā posma noslēgumā svētdien vēl ieplānotas sacensības distancēs ar masu startu, kam neviens Latvijas biatlonists nekvalificējās, bet Rastorgujevam ir cerības kā pirmajam rezervistam. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Biatlons
Sports
Jaunākie
Interesanti