Pasaules kausa izcīņa biatlonā

Stafetes otrā šaušana

Pasaules kausa izcīņa biatlonā

Pasaules kauss biatlonā. Stafete sievietēm

Pasaules kauss biatlonā. Stafete vīriešiem

Rastorgujevam divi soda apļi, Latvijas biatlonisti stafetē paliek pēdējie

Izlases līderim Andrejam Rastorgujevam pirmajā posmā iekrājot divus soda apļus, Latvijas biatlonisti sestdien Estersundā, Zviedrijā, palika pēdējie Pasaules kausa sezonas pirmajā posmā 4x7,5 kilometru stafetē. Latvieši paspēja veikt nepilnus trīs no četriem posmiem, līdz bija spiesti cīņu pārtraukt, jo līderi jau bija priekšā par apli. 

Startam 26 valstu konkurencē Latvijas kvartetā bija pieteikts Andrejs Rastorgujevs, Aleksandrs Patrijuks, Edgars Mise un Roberts Slotiņš. Četrus soda apļus slēpoja arī Patrijuks, un sacensības Latvijai beidzās pēc Mises pirmās šaušanas.

Uzvarēja Norvēģijas kvartets - Johaness Dāle, Erlends Bjentegārds, Tarjei Bē un Johaness Tinjess Bē, finišējot pēc stundas, 10 minūtēm un 30,4 sekundēm. Otrās vietas ieguvēji francūži atpalika 32,3 sekundes, bet bronzu ieguva Itālijas biatlonisti, uzvarētājiem zaudējot minūti un 27,1 sekundi.

Norvēģiem visu mērķu sašaušanai pietika ar deviņām papildu patronām, turpretim Francija slēpoja soda apli. 

Andrejs Rastorgujevs ceļā uz pirmo šautuvi un šaušana ugunslīnijā 

Pirmo posmu veica Rastorgujevs, kurš pēc divu soda apļu veikšanas stafeti Patrijukam nodeva 23. pozīcijā minūti un 42,0 sekundes aiz līderes Vācijas. Andrejam nepaveicās pirms ieslēpošanas pirmajā šautuvē nokrist, tomēr tas viņu ilgi neaizkavēja. Pirmajā šautuvē Andrejam pietika ar vienu rezerves patronu un komandas līderis trasē atgriezās 17.vietā 15,1 sekundi aiz līderes Vācijas.

Šaušana otrajā ugunslīnijā 

Neveiksmīga Rastorgujevam izvērtās šaušana stāvus, jo pēc diviem soda apļiem viņš atkrita uz 23.vietu, no vācieša Erika Lesera atpaliekot jau minūti un 25,7 sekundes.

Savukārt Patrijuks vienu soda apli slēpoja pēc savas pirmās šaušanas un atkāpās uz priekšpēdējo -25.- vietu. Vēl trīs soda apļus viņš mēroja pēc šaušanas stāvus un palika pēdējais. Mise trešajā posmā gan paspēja startēt, pirms ātrākie sāncenši jau bija priekšā par apli. Mise vēl tika pie pirmās šaušanas, kur ar vienas papildu patronas palīdzību trāpīja visos mērķos, pirms viņu noņēma no trases.

Iepriekš individuālajās sacensībās labāko rezultātu Latvijas izlasē Estersundā sasniedza Rastorgujevs, iegūstot 18.vietu sprintā.

Posma noslēgumā svētdien vēl risināsies stafete sievietēm, kur Latvija nav pieteikta.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Biatlons
Sports
Jaunākie
Interesanti