Pieredzējušais Bricis LČ posmā vasaras biatlonā apsteidz krietni jaunākus konkurentus

Pieredzējušais Latvijas biatlonists Ilmārs Bricis nedēļas nogalē notikušajās Latvijas čempionāta sacensībās vasaras biatlonā apsteidza krietni jaunākus konkurentus.

Bricis, kuram pašlaik ir jau 46 gadi, sestdien sacensībās ar rollerslēpēm 15 kilometru distancē šautuvē pieļāva divas kļūdas, finišējot pēc 41 minūtes un 38 sekundēm.

Divas minūtes un 11 sekundes 22 gadus vecākajam Bricim finišā zaudēja otrās vietas ieguvējs Daumants Lūsa, kurš arī veica divus soda apļus. Tikmēr trešo vietu ar četriem soda apļiem ieņēma vēl gadu jaunākais Aleksandrs Patrijuks, kurš Bricim zaudēja četras minūtes un 41 sekundi.

Savukārt svētdien notikušajās sacensībās masu startā skriešanā Bricis 7,5 kilometru distancē neaizvēra vienu mērķi un finišēja pēc 43 minūtēm un 15 sekundēm. Lūsa, kurš šaušanā pieļāva piecas kļūdas, finišēja pēc 55 sekundēm, bet trešajā vietā ierindojās 21 gadu vecais Jānis Šņoriņš, kurš netrāpīja deviņos mērķos un Bricim zaudēja vairāk nekā četras minūtes.

Tikmēr sacensībās dāmām abās distancēs uzvaras izcīnīja Baiba Bendika. Sestdien cēsniece sacensībās uz rollerslēpēm nesašāva četrus mērķus un 12,5 kilometrus garās distances finišu sasniedza pēc 42 minūtēm un 54 sekundēm. Otrās vietas ieguvēja Inga Paškovska nesašāva trīs mērķus un finišā Bendikai zaudēja 54 sekundes, bet Anda Muižniece ar desmit neaizvērtiem mērķiem finišēja vairāk nekā desmit minūtes aiz uzvarētājas.

Svētdien Bendika sešos kilometros ar masu startu pieļāva divas kļūdas un distanci noskrēja 37 minūtēs un 56 sekundēs, par gandrīz piecām minūtēm apsteidzot astoņus mērķus nesašāvušo Muižnieci. Zīmīgi, ka Bendika finišā bija ātrāka par visiem A grupā startējušajiem 1998. un 1999.gada vecuma grupas puišiem.

Šajās sacensībās nestartēja Latvijas labākais biatlonists Andrejs Rastorgujevs, kurš sezonai gatavojas nometnē Itālijā, kā arī Žanna Juškāne, kura ir apslimusi.

Jau vēstīts, ka Bricis gatavojas atgriezties sacensībās un palīdzēt valsts komandai Pasaules kausa izcīņā. Bricis pagājušajā sezonā bija viens no Latvijas izlases treneriem, taču šajā starpsezonā viņš nopietni gatavojies, lai atgrieztos kā biatlonists.

Bricis biatlonista karjerai pielika punktu 2012.gadā, bet pēc tam viņš sāka strādāt ar Lietuvas izlasi, ko vadīja arī Soču olimpiskajās spēlēs. Latvietis karjeras laikā ir izcīnījis divas bronzas medaļas pasaules čempionātos - 2001.gadā 20 kilometru individuālajā distancē un četrus gadus vēlāk desmit kilometru sprintā. Tāpat Bricis piedalījies sešās olimpiskajās spēlēs, kur labākais sasniegums ir 2006.gadā Turīnā izcīnītā ceturtā vieta iedzīšanā.