Piecus soda apļus mērojušais Rastorgujevs iedzīšanā finišē 18.vietā

Latvijas spēcīgākais biatlonists Andrejs Rastorgujevs sestdien Itālijā slēpoja piecus soda apļus un pēdējā Pasaules kausa posmā pirms Phjončhanas ziemas olimpiskajām spēlēm ierindojās 18.vietā 12,5 kilometru iedzīšanas sacensībās, liecina organizatoru informācija.

Pārliecinoši uzvarēja no pirmās pozīcijas startējušais un ideāli šāvušais norvēģis Johaness Tinjess Boe, finišā par minūti un 0,5 sekundēm apsteidzot pašreizējo Pasaules kausa īpašnieku Francijas biatlonistu Martēnu Furkadu. Trešais finišēja krievs Antons Šipuļins, no Furkada atpaliekot 17,9 sekundes. Furkads un Šipuļins veica pa vienam soda aplim.

Rastorgujevs startēja no 14. pozīcijas minūti un 48 sekundes aiz līdera Boe. Finišā Rastorgujevs no uzvarētāja atpalika teju trīs minūtes (+2:50,6).

Pirmā šaušana ar Andreja Rastorgujeva dalību

Pēc šaušanas guļus pirmajā ugunslīnijā Rastorgujevs slēpoja vienu soda apli, savukārt līderpozīcijā arvien turējās Boe. Andrejs trasē atgriezās 17. pozīcijā.

Otrā šaušana ar Andreja Rastorgujeva dalību

Guļus nākamajā šautuvē Rastorgujevs nopelnīja divus soda apļus un atkrita uz 28. pozīciju, no līdera Boe atpaliekot jau divas minūtes un 45,2 sekundes.

Cerības būtiski uzlabot pozīcijas Andrejam piezemēja viena kļūda pirmajā šaušanā stāvus, taču viņš tika mazliet augstāk uz 27.vietu. Līderu cīņā Boe pārsvars pār tuvāko sekotāju Furkadu sasniedza gandrīz minūti.

Arī pēdējā šaušanā stāvus Rastorgujevam bija jāslēpo viens soda aplis, taču ātrais solis viņam ļāva trasē atgriezties 20. pozīcijā.

Jau vēstīts, ka sestdien iedzīšanas sacensībās sievietēm Baiba Bendika ieguva 31.vietu, bet uzvarēja vāciete Laura Dālmeijere.

Pasaules kausa sezonas sestā posma noslēgumā svētdien risināsies sezonā sacensības distancēs ar kopēju startu. Sacensību norisei varēs sekot LTV7 un replay.lv.