Pēc Rastorgujeva trim soda apļiem Latvijas biatlonisti stafetē finišē priekšpēdējie

Komandas līderis Andrejs Rastorgujevs svētdien Oslo nopelnīja trīs soda apļus 4x7,5 kilometru stafetes pirmajā posmā un sacensību turpinājuma Latvijas biatlona kvartets netika augstāk par priekšpēdējo -20.- vietu Pasaules kausa posmā, liecina organizatoru informācija.

Uzvarēja Krievijas biatlonisti Jevgēņijs Garaņičevs, Maksims Cvetkovs, Dmitrijs Mališko un Antons Šipuļins, kuri veica vienu soda apli un finišu sasniedza pēc stundas, 16 minūtēm un 16,6 sekundēm. Otrās vietas ieguvēji vācieši bija precīzāki šaušanā, taču finišā Simons Šemps palika 0,2 sekundes aiz Šipuļina. Trijnieku noslēdza Austrijas kvartets 50,9 sekundes aiz Krievijas komandas.

Rastorgujevs pirmo soda apli veica pēc pirmās šaušanas, savukārt pēc otrās ugunslīnijas viņam arī pēc trīs rezerves patronu izmantošanas bija jāmēro divi soda apļi. Stafeti Rolandam Pužulim viņš nodeva pēdējais. Lai gan perfekti šāvušais Pužulis pakāpās uz priekšpēdējo vietu, tikt vēl augstāk neizdevās ne Robertam Slotiņam, ne Tomam Praulītim. Latvija bija piecu komandu vidū, kuru uzvarētāji apsteidza par apli.

Sievietēm 4x6 kilometru stafetē svētdien uzvarēja Čehija, aiz kuras laureātu trijniekā iekļuva arī Itālijas un Francijas biatlonistes.

Jau vēstīts, ka Pasaules kausa sezonas priekšpēdējā -8.- posmā Rastorgujevs 20 kilometru individuālajā distancē sasniedza 22.vietu, bet 10 kilometru sprintā finišēja 51. pozīcijā.

Nākamais un pēdējais Pasaules kausa posms notiks pēc pasaules čempionāta, kas 5.martā sāksies Kontiolahti, Somijā.