Par krāpšanos biatlona dopinga lietā Austrijas likumsargiem 12 aizdomās turētie

Austrijas policija tur aizdomās 12 personas par dalību krāpšanā dopinga lietās un korupciju Starptautiskajā Biatlona savienībā (IBU), pirmdien vēstīja Norvēģijas sabiedriskais medijs NRK.

Austrijas pretkorupcijas un ekonomisko noziegumu prokuratūras pārstāve Ingrida Mašla-Klauzena informēja, ka 10 cilvēkus tur aizdomās par dalību krāpšanā dopinga lietās, bet vēl divus vaino korupcijā, pieņemot kukuļus par profesionālo pienākumu neveikšanu. Ar lietas izmeklētājiem Austrijā sadarbojas Norvēģijas policija.

Likumsargu savākto pierādījumu ir tik daudz, ka to apstrādei vajadzēs vairākus mēnešus, pirms varēs ziņot par rezultātiem, pavēstīja Mašla-Klauzena. Plašāku informāciju par aizdomās turētajiem nesniedza, taču uzskata, ka viņu vidū ir pašreizēji sportisti. Austrijas policija iepriekš vēstīja, ka izmeklēšana skar arī Krievijas sportistus un amatpersonas. 

KONTEKSTS:

Austrijas policija 10.aprīlī veica kratīšanu Starptautiskās Biatlona savienības (IBU) mītnē Zalcburgā, kur izņēma dokumentus. Uz izmeklēšanas laiku amata pienākumu pildīšanu pārtrauca IBU prezidents norvēģis Anderss Besebergs, kura mājās arī veikta kratīšana, un ģenerālsekretāre Nikola Reša.

Pasaules Antidopinga aģentūra (WADA) 2017.gada beigās tapušā ziņojumā vēstīja, ka galvenais korupcijas mērķis IBU bija pasargāt dopingu lietojušus Krievijas sportistus. IBU darījusi visu iespējamo, lai pret Krieviju nesāktu dopinga pārkāpumu procedūru.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Biatlons
Sports
Jaunākie
Interesanti