Olimpietis Muižnieks: Šobrīd nekas neliecina, ka turpināšu nodarboties ar biatlonu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Olimpisko spēļu dalībnieks biatlonā Oskars Muižnieks iztiku pelna kā fizioterapeits, taču šovasar viņš piedalījās kalnu riteņbraukšanas pasaules čempionātā maratonā. Lai gan Muižnieks sportā ir amatieris, viņš norāda, ka viņa profesionālā attieksme palīdz sasniegt rezultātus. Muižnieks gan skaidroja, ka vēlas būt profesionālis, bet Latvijas Biatlona federācija nav gatava viņu pilnībā atbalstīt, tādēļ sacensības, visdrīzāk, viņš vēros pie televizora ekrāna.

Dienu sportists allaž iesāk agri, ar treniņu, kam seko darba diena. „Man kā amatierim tas ir normāls režīms. Ceļos agri, taisu treniņu, tad braucu uz darbu,” sportists skaidroja. Viņš arī pieminēja, ka maiņu grafika dēļ citreiz treniņi sanāk vakarā.

Lai gan Muižnieks startējis augsta līmeņa sacensībās gan biatlonā, gan bobslejā, viņš sevi vairāk tomēr pieskaita pie biatlonistiem, jo tas ir sporta veids, no kura viņš nācis. „Ar riteni ir tas, kas man patīk, to es daru ikdienā, lai sevi uzturētu formā, arī ziemas sezonā,” viņš piebilda.

Apvienot sportu ar darbu nav vienkārši, neslēpa Muižnieks. „Es esmu amatieris ar profesionālu attieksmi, to [apvienot darbu un augsta līmeņa sportu] ir ļoti sarežģīti, protams, kāds cieš, vai tas ir darbs vai ģimene,” par savām grūtībām stāstīja sportists, minot, ka vairāk cieš ģimene, jo jāatrod laiks treniņiem.  „Jāsaka paldies sievai, ģimenei, kas pacieš šo manu režīmu,” piebilda Muižnieks.

Pasaules čempionātā riteņbraukšanā Muižnieks ieņēma 61. vietu, tomēr līdz galam apmierināts ar savu rezultātu viņš nav. Sportists sākotnēji bija uzstādījis mērķi iekļūt labāko divdesmitniekā starp profesionāļiem. Arī pēc finiša viņam bija sajūta, ka trasē nav atstājis sevi visu. „Es domāju, ka tā vieta varēja būt labāka, ja man pirms tam būtu bijusi pieredze šāda veida maratonos,” skaidroja Muižnieks.

Čempionātā Muižnieks startēja pēc savas iniciatīvas, nevis deleģēts no Latvijas Riteņbraukšanas federācijas.

Muižnieks atzina, ka pēc ziemas olimpiskajām spēlēm bija noguris, taču šis čempionāts bija kā papildu motivācija trenēties visu vasaras sezonu.

Izteikumos par olimpiskajām spēlēm Muižnieks bija piesardzīgs, nenorādot, ka tas būtu viņa mērķis. Viņš sacīja, ka riteņbraukšana ir vairāk viņa hobijs.

Tomēr arī biatlona sacensībās sportists līdz galam neplāno piedalīties. „Es esmu jau vairāk biatlonu metis pie malas, vismaz šobrīd tā izskatās pie šī brīža situācijas,” teica olimpietis. Viņš minēja, ka pēc Phjončhanas olimpiskajām spēlēm parādījās papildu motivācija, jo rezultāts bija pietiekami labs.

„Līdz sezonai palikuši divi trīs mēneši, tā kā es domāju, ka varēšu biatlonu skatīties tikai pa televizora ekrāniem,” pauda sportists.

„Šobrīd nekas neliecina, ka es varētu startēt,” atklāja Muižnieks.

Augustā Muižnieks izteicies, ka Latvijas Biatlona federācijas prezidente Baiba Broka likusi noprast, ka finansiāli atbalstīt sportistu būtu grūti, tāpēc tika pieņemts lēmums vairs nestartēt. Tomēr Broka norāda, ka ir radīti apstākļi, lai Muižnieks paliktu biatlonā.

Muižnieks gan to komentēja kā vienkārši laba vārda aizlikšanu par viņu, jo īsti līdz galam nav skaidrības par finansiālo atbalstu. Viņš gan minēja, ka būs jānoskaidro, ka tieši Broka domājusi.

Muižnieks skaidroja, ka startam olimpiādē nepieciešama profesionāla attieksme. Tas nozīmē, ka sportistam nepieciešama alga un kvalitatīvs serviss. „Pēdējā sezona bija vairāk mana iniciatīva,” norādīja Muižnieks.

„Esmu gatavs iesaistīties par visiem simt procentiem,” sacīja biatlonists.

Muižnieks norādīja, ka vēlas palīdzēt arī Latvijas komandai izcīnīt pilnas komandas vietu olimpiskajās spēles, iekļaujot stafetes komandu. Tas dotu pienesumu un motivāciju arī jaunajiem sportistiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti