Olimpietis Muižnieks: Pēc 10 gadiem biatlonā skatīsimies tikai ārzemniekus

Latvijas biatlonam bēdīgas perspektīvas saskata Oskars Muižnieks, kurš individuāli sasniedza savu mērķi un februārī startēja Phjončhanas ziemas olimpiskajās spēlēs. Pašlaik olimpietis jau ir atgriezies pamatdarbā fizioterapijā un cer uz vēl vienu olimpisko startu, tomēr rēķinās, ka pēc 10 gadiem latviešiem sporta veidā atliks tikai ārzemju biatlonistu vērotāju loma.

Muižnieks sarunā Latvijas Radio atturējās vērtēt, vai biatlona lejupslīdē Latvijā būtu vainojama sporta veida federācija. Toties viņš saskata, ka nav arī jauniešu, kas gribētu trenēties biatlonā, turklāt pasiltinās ziemas, padarot gatavošanās iespējas vēl sarežģītākas.

Oskars Muižnieks par Latvijas biatlona perspektīvāmMārtiņš Kļavenieks

  Problēma nav jauna, jo divus olimpiskos ciklus jau ir redzams rezervju trūkums, un arī nākotnē pašlaik nekas labs nav saskatāms, atzina Muižnieks. Viņš ir pārliecināts, ka biatlonu Latvijā būs ļoti grūti noturēt, lai gan pašlaik augstā līmenī startē gan Andrejs Rastorgujevs, gan Baiba Bendika.

  "Andrejs [Rastorgujevs] vēl kādu [olimpisko] ciklu izturēs, varbūt vēl kāds, bet pēc kādiem 10 gadiem domāju, ka varēsim skatīties tikai uz ārzemju sportistiem," teica Muižnieks.

  Vainu Muižnieks saskata sistēmā kopumā un nabadzībā Latvijā, jo biatlons ir dārgs sporta veids.

  Pēc olimpiskajām spēlēm Muižnieks jau mēnesi atkal ir darbā, kur viņa klienti ir priecīgi un labprāt izjautā par olimpiskajiem iespaidiem. Muižnieks cer, ka viņa gaitas biatlonā nebeigsies un pietiks enerģijas kvalificēties arī 2022.gada Pekinas ziemas olimpiskajām spēlēm.

  Saistītie raksti
  0 komentāri
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
  Biatlons
  Sports
  Jaunākie
  Populārākie
  Interesanti