Norvēģijas biatlonisti pasaules čempionātā uzvar jauktajā stafetē, latvieši paliek pusceļā

Ar Norvēģijas biatlonistu uzvaru jauktajā stafetē trešdien Oberhofā, Vācijā, sākās pasaules čempionāts, kur Latvijas komandai pirmās sacīkstes beidzās jau pusceļā. 

Latvijas komandā 4x6 kilometru stafetē startēja Annija Keita Sabule un Baiba Bendika, bet Aleksandrs Patrijuks un Edgars Mise trasē nedevās, jo komanda tika apsteigta par apli un vēl pirms sacensību noslēguma ierindojās 25.vietā 26 valstu kvartetu konkurencē. 

Uzvarēja Ingrida Lanmarka Tandrevolda, Marte Olsbi Reiselanna, Sturla Holms Legreids un Johaness Tinjess Bē, finišējot pēc stundas, četrām minūtēm un 41,9 sekundēm. Sudraba medaļnieki itālieši atpalika 11,6 sekundes, bet bronzas godalgas nopelnīja Francijas komanda, kuru no čempioniem šķīra 55,9 sekundes. Čempionus neapturēja arī pirmajā posmā Tandrevoldas nopelnīts soda aplis.

Sabule pirmajā šautuvē iztērēja trīs papildu patronas un trasē atgriezās pēdējā 26. pozīcijā vairāk nekā minūti pēc līderes itālietes Lizas Vitoci. Vēl vienu papildus šāvienu Sabule veica otrajā ugunslīnijā, bet augstāk nepakāpās, un Bendika otro posmu sāka pēdējā, no līderes Francijas atpaliekot gandrīz četras minūtes.

Bendikai pirmajā šaušanā bija nepieciešamas divas papildu patronas, kas viņai neliedza trasē atgriezties priekšpēdējai, taču ar vairāk nekā pus minūtes deficītu pret tuvākajām konkurentēm augstāk rezultātu tabulā. Ar vienu papildus lodi sašāvusi visus mērķus otrajā šaušanā, Baiba saglabāja 25.vietu, taču nodot stafeti Patrijukam nepaspēja.

Čempionāta pirmās nedēļas turpinājumā piektdien sprintā sacentīsies sievietes, sestdien – vīrieši, bet svētdien gan kungiem gan dāmām kļūs zināmi medaļnieki iedzīšanā. Sacensību otrajā nedēļā līdz 19. februārim cīņa par godalgām vēl risināsies individuālajās distancēs, jauktajā 1+1 stafetē, kā arī vīriešu un sieviešu stafetē, bet pēdējās medaļas sadalīs distancēs ar kopēju startu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti