Biatlons

Pasaules čempionāts biatlonā. Stafete vīriešiem

Pasaules čempionāts biatlonā. Stafete sievietēm

Norvēģijas biatlonistes apsteidz Zviedriju cīņā par zeltu stafetē

Norvēģijas biatlonistes sestdien pasaules čempionātā Estersundā izcīnīja zelta medaļas 4x6 kilometru stafetē, kur pēdējā šautuvē cerības uz vēsturē pirmo titulu izgaisa mājiniecēm zviedrietēm.

Neraugoties uz nopelnīto soda apli, uzvarētāju kvartets Sinoeve Solemdāla, Ingrida Landmarka Tandrevolda, Tirila Ekhofa un Marte Olsbu Roiselanda finišēja pēc stundas, 12 minūtēm un 0,1 sekundes. Zviedrietes atpalika 24,3 sekundes un pirmo reizi nopelnīja sudrabu, bet par bronzas laureātēm kļuva Ukrainas biatlonistes 35,1 sekundi aiz uzvarētājām.

Neveiksmīgi stafete izvērtās līdzšinējai titula īpašniecei Vācijai, kas pēc soda apļa pirmajā posmā arī turpinājumā šāva ar pieticīgu precizitāti un finišu sasniedza 4.vietā, tiesa, tikai pussekundi aiz Ukrainas.

Latvija 23 valstu konkurencē sieviešu stafetē nebija pārstāvēta. Vēlāk sestdien notiks 4x7,5 kilometru stafete vīriešiem ar Latvijas dalību.

Pasaules čempionāts noslēgsies svētdien ar masu starta distancēm.