Nedēļas nogalē Siguldā ar diviem Pasaules kausa posmiem noslēgsies skeletona un bobsleja sezona

(Zīmju valodā). Sporta ziņas

Madonā sācies Eiropas čempionāts biatlonā

Madonas pusē startē Eiropas junioru čempionāts biatlonā, Birkentāls iegūst 17. vietu

Mājinieks Renārs Birkentāls trešdien "Smeceres sila" trasē Madonas pusē sasniedza 17. vietu 15 kilometru individuālajā distancē, ar ko sākās Eiropas atklātais junioru čempionāts biatlonā, liecina rīkotāju informācija.

(papildināts ar Latvijas sportistu teikto)
Četrus neskartus mērķus ugunslīnijās atstājušais Birkentāls nekļūdīgi šāvušajam uzvarētājam vācietim Hansam Kelneram zaudēja četras minūtes un 0,9 sekundes. Sudraba medaļu nopelnīja vienu mērķi nesašāvušais bulgārs Blagojs Todevs, kuru no čempiona šķīra 33,3 sekundes, bet par bronzas laureātu kļuva bez kļūdām šāvušais Itālijas biatlonists Fabio Pillers-Kotrers 53,5 sekundes aiz uzvarētāja.

Zemāk rezultātu tabulā ierindojās vēl seši Latvijas juniori – Imants Maļina noslēdza ceturto desmitu, Matīss Meirāns finišēja 47., Aleksis Samcevičs ieguva 86. vietu, Kristers Kalašņikovs ierindojās 92. pozīcijā, bet Kristiāns Karlsbergs un Erasts Bobrovs ieguva attiecīgi 98. un 99. vietu 132 dalībnieku konkurencē.

Birkentāls pēc sacīkstēm intervijā Latvijas Televīzijai teica, ka trasē bija diezgan lēns sniegs, tādēļ smagāk nācās pacīnīties slēpošanā, kas savukārt ietekmēja šaušanu. Dienu Birkentāls raksturoja kā neizdevušos.

"Pieļāvu pārāk daudz kļūdu šaušanā stāvus," teica sportists.

Vēlāk trešdien 12,5 kilometru individuālajā distancē juniorēm labāko rezultātu Latvijas komandā sasniedza 59.vietu ieguvusī Madara Veckalniņa, kura nesašāva trīs mērķus. Neveiksmīgi sacensības izvērtās potenciālajai komandas līderei Sanitai Buliņai, kam 12 soda minūtes liedza pakāpties augstāk par 81.vietu. Augstāk nekā Buliņa ierindojās Elza Bleidele (67.), Estere Volfa (70.) un Enia Kalniņa (75.), bet Elizabete Slotiņa sacensības noslēdza 92.vietā, startējot 107 biatlonistēm.

Buliņa pēc finiša nobirdināja asaru un sarunā ar Latvijas Televīziju atzina, ka šaušana šoreiz pagalam neizdevās.

Līdz nedēļas beigām jaunajiem biatlonistiem paredzētas sacensības arī stafetēs, sprintā un iedzīšanā. Pirmajās Eiropas līmeņa biatlona sacensībās Latvijā dalību apstiprināja vairāk nekā 250 sportistu no 31 valsts, un visi arī ieradušies Madonā, sarunā Latvijas Radio apstiprināja "Smeceres sila" vadītājs Gunārs Ikaunieks. Viņš aicināja līdzjutējus doties uz Madonu, lai klātienē vērotu intriģējošas sacīkstes.

Gunārs Ikaunieks par Eiropas junioru biatlona čempionātu "Smeceres silā"
00:00 / 00:38
Lejuplādēt

Lai "Smeceres sils" varētu uzņemt starptautiska līmeņa biatlona sacensības, iepriekš tika pārbūvēta šautuve, kā arī mazliet sarežģītāks izveidots trases maršruts, pastāstīja Ikaunieks.

Sacensībās Latvijā sportisti vienlaikus cīnās arī par punktiem junioru Nāciju kausā.