Latvijas biatlonistus Pasaules kausa posmā Somijā stafetē apsteidz par apli

Kontiolahti, Somijā, Pasaules kausa posmā 4x7,5 stafetē Latvijas biatlonisti tika apdzīti par apli un sacensības noslēdza 19. vietā.

Par uzvarētājiem tika kronēta Norvēģijas izlase, kuru pārstāvēja Sīverts Bakens, Filips Fjelds Andersens, Sturla Holms Lēgreids un Vetle Šostads Kristiansens. Norvēģi finišēja stundā, 12 minūtēs 6,1 sekundē. 10,6 sekundes no uzvarētājiem atpalika Zviedrijas biatlonisti, bet trijnieku noslēdza Francijas komanda.

Latvijas komandas sastāvā pirmais trasē devās Edgars Mise, kuram neveicās šautuvēs, viņš stafeti Rūdim Balodim nodeva, esot vien 19. vietā.

Balodim ugunslīnijās gāja daudz labāk – tiesa gan, tieši pirmās patronas lidoja garām mērķim, un nākamās piecas katrā šautuvē sasniedza mērķi nekļūdīgi. Taču maiņu Robertam Slotiņam viņš nodeva, esot priekšpēdējā, proti, 19. vietā.

Robertu Slotiņu gandrīz apdzen par apli

Arī Roberts pirmajā ugunslīnijā tika galā, izmantojot tikai vienu rezerves patronu. Pirms stafetes nodošanas Kirilam Matjuhinam Slotiņš teju tika pasteigts par apli. Bet tomēr Kirilam radās iespēja debitēt. Tiesa gan, ātri viņš tika apsteigts, un Latvija noslēdza dalību stafetes sacensībās, esot 19. pozīcijā.

Līderu finišs

Jau ziņots, ka ceturtdien dāmu stafetē Latvijas biatlonistes tika apdzītas par apli un ierindojās 16. pozīcijā.

Kontiolahti noritēja pēdējās sacensības stafetē, un kopvērtējumā šajā sezona par uzvarētāju kronēta Norvēģija ar 276 punktiem, otrajā vietā palika Francija ar 239 punktim, bet trijnieku noslēdza Vācija ar 231 punktu. Latvija ar 57 punktiem ierindojās 25. vietā 27 valstu konkurencē.