Pasaules kauss biatlonā. Stafete sievietēm.

Biatlons

Andrejs Rastorgujevs otrajā šaušanā

Pasaules kauss biatlonā. Stafete vīriešiem.

Latvijas biatlonisti piedzīvo graujošu neveiksmi sezonas pirmajā stafetē

Vācijā, Oberhofā svētdien turpinājās Pasaules kausa posms biatlonā, kur 4x7,5 vīru stafetē triumfēja Krievijas komanda. Latvieši, kas šosezon stafetē piedalījās pirmo reizi, līdz finišam netika.

Par uzvarētājiem kļuva Krievijas komanda, kurā dalību ņēma Maksims Cvetkovs, Jevgeņijs Garinačevs, Dmitrijs Mališko un Aleksandrs Loginovs. Viņi finišēja pēc stundas 20 minūtēm un 54,3 sekundēm un uzrādīja ļoti labus rezultātus šaušanā.

Tikmēr otrajā vietā ierindojās Francijas biatlonisti, kas no līderiem atpalika minūti un 1,1 sekundi, bet trešajā – Austrijas komanda.

Latvijas komandā bija Aleksandrs Patrijuks, Daumants Lūsa, Roberts Slotiņš un Andrejs Rastorgujevs, un šajā sezonā latvieši pirmo reizi piedalījās stafetē.

Latvijas biatlonisti diemžēl finišu nesasniedza. Pirmais startā devās Patrijuks, kurš pieļāva kļūdas ugunslīnijās un nopelnīja divus soda apļus, kas Latviju nobīdīja pēdējā vietā. Daumants Lūsa gan stafeti pārņēma kā priekšpēdējais. Pirmajā šautuvē Lūsa bija precīzs, bet līdz otrajai ugunslīnijai viņš tā arī netika, līdz ar to arī Slotiņš un Rastorgujevs pie starta netika.

Kopvērtējuma līderpozīcijas ar 100 punktiem dala Krievija un Zviedrija, kam ar 91 punktu seko Austrija. Latvija ar 14 punktiem ir pēdējā jeb 27. pozīcijā.