Latvijas biatlonisti Pasaules kausa posmā sprintā ierindojas septītajā desmitā

Latvijas biatlonisti Aleksandrs Patrijuks un Edgars Mise piektdien Oberhofā, Vācijā, sasniedza vietas septītajā desmitā Pasaules kausa sezonas piektajā posmā 10 kilometru sprintā un nekvalificējās iedzīšanai, kur startēs 60 ātrākie.

Patrijuks sasniedza 62.vietu, savukārt Mise finišēja 69. pozīcijā 109 dalībnieku konkurencē.

Uzvarēja Krievijas biatlonists Aleksandrs Loginovs, finišējot pēc 27 minūtēm un 0,8 sekundēm. Francūzis Emiljēns Žakelēns atpalika 6,5 sekundes un bija otrais, bet laureātu trijnieku noslēdza norvēģis Sturla Holms Legreids 15,1 sekundi aiz uzvarētāja. Loginovs un Legreids puteņa ietekmētajās sacīkstēs nesašāva pa vienam mērķim, bet Žakelēns mēroja divus soda apļus.

Patrijuks pieļāva četras kļūdas šaušanā un no uzvarētāja atpalika divarpus minūtes (+2:32,9). Misem divās šautuvēs palika viens neskarts mērķis. Finišā Mise no Loginova atpalika gandrīz trīs minūtes (+2:51,5).

Vēlāk piektdien 7,5 kilometru sprintā sacentīsies sievietes, tostarp Baiba Bendika un māsas Sanita un Sandra Buliņas.

Sezonas piektā posma turpinājumā sestdien notiks jauktā stafete un jauktā pāru stafete, bet svētdien vīriešiem un sievietēm būs sacensības iedzīšanā.

Janvāra vidū pēc Pasaules kausa sestā posma noslēgsies kvalifikācija cīņa par ceļazīmēm uz Pekinas ziemas olimpiskajām spēlēm.