Latvijas biatlonisti pasaules čempionātā vējainā stafetē finišē 18.vietā

Latvijas biatlonistu kvartets sestdien Oberhofā, Vācijā, ierindojās 18.vietā 4x7,5 kilometru stafetē, kur 22 komandu konkurencē šaušanai izaicinošos laikapstākļos tika līdz finišam.

Pasaules čempionu titulu izcīnīja Francijas biatlonisti Antonēns Gigonā, Fabjēns Klods, Emiljēns Žaklēns un Kventēns Fijons-Maijē ar finišu pēc stundas, 21 minūtes un 48,8 sekundēm. Sudraba medaļnieki norvēģi atpalika 38,9 sekundes, bet bronzu nodrošināja Zviedrijas biatlonisti minūti un 39,9 sekundes aiz uzvarētājiem.

Vējainajos laikapstākļos lielākais izaicinājums stafetē bija šaušana stāvus, un bez soda apļu mērošanas iztika tikai divas komandas, kas labāko sešiniekā netika. Francijas un Zviedrijas biatlonisti slēpoja pa vienam soda aplim, bet galvenajiem favorītiem norvēģiem cerības uz zeltu piebremzēja divi soda apļi. Latvijas komandas rēķinā bija četri soda apļi.

Latvijai pirmajos divos posmos pa diviem soda apļiem nopelnīja Aleksandrs Patrijuks un Edgars Mise, labi šāvušajam Andrejam Rastorgujevam visu mērķu sašaušanai pietika ar divām papildu patronām, bet pasaules čempionāta debitants Gints Lūsis iztika bez soda apļu veikšanas, lai arī iztērēja visas papildu patronas.

Pirmā šaušana ar Aleksandra Patrijuka dalību 

Patrijuks pirmajā šaušanā guļus iztērēja divas papildu patronas un trasē atgriezās 18. pozīcijā. Neveiksmīga Aleksandram izvērtās otrā šaušana stāvus - divi soda apļi un atkrišana uz pēdējo - 22. - vietu.

Otrā šaušana ar Aleksandra Patrijuka dalību 

Mise otro posmu sāka pēdējais, no priekšpēdējās pozīcijas atpaliekot 20,5 sekundes. Savā pirmajā šaušanā Edgaram pietika ar vienu rezerves patronu un viņš pacēla Latvijas komandu uz 20. pozīciju. Spēcīga vēja ietekmētajā nākamajā šaušanā daudzas komandas krāja soda apļus, un no tā neizvairījās arī Mise, atstājot divus neskartus mērķus, un stafeti Rastorgujevam viņš nodeva 21.vietā.

Savukārt Rastorgujevs pirmajā šaušanā aizvēra visus mērķus, izmantojot vienu papildu patronu, bet augstāk par 21.vietu ar to neizdevās tikt. Tikpat precīzi Andrejs šāva arī stāvus, paceļot Latvijas komandu uz 16. pozīciju, bet stafeti Lūsim viņš nodeva jau 14.vietā.

Lūsis guļus trāpīja visos mērķos, lai arī iztērēja visas trīs papildu patronas, bet 16. vietā latvietis noturējās. Iztērējot trīs papildus munīcijas vienības, Lūsis aizvēra visus mērķus arī pēdējā šautuvē un trasē atgriezās 18. pozīcijā. 

Finišā Latvijas komanda čempioniem zaudēja astoņas minūtes un 48,0 sekundes.

Vēlāk sestdien risināsies arī sieviešu stafete, kur Latvija nav pieteikta.

Organizatori tikai agrā sestdienas rītā nolēma, ka stafetes risināsies pēc iepriekš apstiprinātā grafika. Rīkotājiem bija bažas, ka spēcīgs vējš mežainajā trases daļā varētu apdraudēt sportistus un skatītājus.

Pēdējās medaļas kungi un dāmas sadalīs svētdien distancēs ar kopēju startu, kur Latviju pārstāvēs Rastorgujevs. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti