Latvijas biatlonistes Pasaules kausa posma sprintā nekvalificējas iedzīšanai

Latvijas spēcīgākā biatloniste Baiba Bendika piektdien Novemesto, Čehijā, ieguva 65. vietu Pasaules kausa posmā 7,5 kilometru sprintā, kur šaušanā kļūdījās četras reizes. Annija Keita Sabule ierindojās 77.vietā, un abu latviešu palikšana aiz TOP60 nozīmē, ka iedzīšanas distancē sievietēm Latvija nebūs pārstāvēta.

Uzvarēja nekļūdīgi šāvusī Norvēģijas biatloniste Marte Olsbi Reiselanna ar finišu pēc 19 minūtēm un 28,4 sekundēm. Otro vietu ieguvusī viņas tautiete Ingrida Lanmarka Tandrevolda atpalika 20,5 sekundes, savukārt laureātu trijnieku noslēdza francūziete Anaisa Ševaljē-Bušē 29,3 sekundes aiz uzvarētājas. Tandrevolda un Ševaljē-Bušē slēpoja pa vienam soda aplim.

Bendika pēc šaušanas guļus mēroja vienu soda apli, savukārt otrajā ugunslīnijā stāvus Baibai palika trīs neskarti mērķi. Bendika uzvarētājai 90 dalībnieču konkurencē zaudēja divas minūtes un 37,2 sekundes.

Sabule divās šautuvēs atstāja vienu neaizvērtu mērķi.

Sezonas septītā posma turpinājumā sestdien būs sacensības iedzīšanas distancēs vīriešiem un sievietēm, savukārt noslēgumā svētdien risināsies jauktā un 1+1 stafete.

Pasaules kausa sezonā pēc sacensībām Novemesto martā atliks vēl divi pēdējie posmi Zviedrijā un Norvēģijā.