Sporta studija

Latvijas sportisti pie jaunās sezonas sliekšņa gaida startu Ziemeļamerikas līgās

Sporta studija

Parīzes-Rubē velobrauciens latviešiem sagādā neaizmirstamus iespaidus

Biatlona federācijas šefs Upenieks: Rastorgujevs visdrīzāk iesniegs apelāciju par diskvalifikāciju

Latvijas Biatlona federācijas šefs: Rastorgujevs par sodu visdrīzāk iesniegs apelāciju

Ar Starptautiskās Sporta arbitrāžas tiesas (CAS) lēmumu uz pusotru gadu atstādinātais Andrejs Rastorgujevs visdrīzāk iesniegs apelāciju par piespriesto sodu, pirmdien Latvijas Televīzijas "Sporta studijā" teica Latvijas Biatlona federācijas (LBF) viceprezidents Gundars Upenieks. 

Rastorgujeva situāciju, pirms olimpiskās sezonas saņemot sodu, kas sportistam liegtu startēt Pekinā, Upenieks raksturoja kā nežēlīgu un netaisnīgu. Rastorgujevu sodīja par 12 mēnešos pieļautiem trim pārkāpumiem, nesniedzot pienācīgi informāciju par savu atrašanās vietu, kas liedz pilnvērtīgi nodrošināt antidopinga uzraudzību.

Neviens nebija gatavs situācijai, ka Rastorgujevs varētu kļūdīties trīsreiz gada laikā, atzina Upenieks. Viņš uzsvēra, ka ierakstu aizpildīšana sistēmā, kur reģistrē plānotās atrašanās vietas, ir paša sportista atbildība, jo neviens cits nevar izsekot izmaiņām ceļošanas un treniņu plānos. Andrejam šķitis, ka viņš visu dara pareizi, bet pieļautās kļūdas maksājušas ļoti dārgi. 

"Cik zinu, Andrejs [Rastorgujevs] gatavojas apelācijai. Visdrīzāk [apelācija] būs," teica Upenieks.

LBF viceprezidents gan atzina, ka apelācijas gadījumā cerības uz veiksmīgu iznākumu nav gluži 50:50, kā bija vēl pirms Rastorgujevam nelabvēlīgā CAS sākotnējā lēmuma.

Rastorgujevs sezonai ierasti gatavojas pēc individuālas programmas, nevis kopā ar Latvijas komandu, taču tas nesa augļus, sacīja Upenieks. Līdz ar Rastorgujeva saņemto sodu, ja tas paliks spēkā, Latvijas biatlonistiem nebūs pa spēkam iegūt četras starta vietas vīriešiem Pekinas ziemas olimpiskajās spēlēs, atzina Upenieks. Cerīgāku situāciju viņš saskata sieviešu konkurencē, kur vēl var pacīnīties, lai Pekinā startētu Latvijas stafetes komanda.

Biatlona komandas līderes lomu Pekinā jebkurā situācijā varēs uzņemties Baiba Bendika, kam olimpiskajās spēlēs būs augstākie mērķi.

Upenieks uzsvēra, ka Latvijas biatlonistu sniegums Pekinā tiks novērtēts pēc viena vislabākā sasnieguma.

Līdz Pasaules kausa sezonai biatlonistiem vēl atlikuši divi mēneši, bet pēc četriem mēnešiem jau pie sliekšņa būs Pekinas ziemas olimpiskās spēles. 

KONTEKSTS:

Starptautiskās sporta arbitrāžas tiesas (CAS) Antidopinga nodaļa Rastorgujevu 17.septembrī atstādināja uz 18 mēnešiem, jo viņš pretēji antidopinga noteikumiem 12 mēnešu laikā trīsreiz nebija sniedzis informāciju par savu atrašanās vietu. Soda termiņa atskaiti Rastorgujevam sāka no 2021. gada 11. marta. Latvijas vīriešu biatlona līderim ir iespēja 21 dienas laikā pēc lēmuma saņemšanas Antidopinga nodaļas lēmumu pārsūdzēt CAS arbitrāžā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti