Latvijas biatlona duets finišē 19.vietā pasaules čempionātā jauktajā 1+1 stafetē

Latvijas spēcīgākie biatlonisti Baiba Bendika un Andrejs Rastorgujevs ceturtdien pasaules čempionātā Oberhofā, Vācijā, finišēja 19. vietā 1+1 jauktajā stafetē, kur augstāk liedza pakāpties četri soda apļi pēc kļūdām šaušanā.

Uzvarēja norvēģi Marte Olbi Reiselanna un Johaness Tinjess Bē, finišā par 13,8 sekundēm apsteidzot sudrabu nopelnījušos austriešus, bet par bronzas medaļniekiem 27 komandu konkurencē kļuva Itālijas duets 51,0 sekundes aiz uzvarētājiem. Čempionu rēķinā bija viens soda aplis, Itālijai – divi soda apļi, bet austrieši šāva gana precīzi, lai distances garumu sev nepagarinātu.

Gan Bendika, gan Rastorgujevs katrs slēpoja pa diviem soda apļiem, kā arī kopīgi iztērēja 16 papildu patronas.

Pirmā šaušana ar Baibas Bendikas dalību

Pirmajā šautuvē Bendikai visu mērķu sašaušanai pietika ar vienu papildu patronu, un trasē viņa atgriezās 18. pozīcijā. Otrajā ugunslīnijā Baiba šāva perfekti un pakāpās uz 7. vietu, kurā arī nodeva stafeti Rastorgujevam.

Trešā šaušana ar Andreja Rastorgujeva dalību

Andrejam viņa pirmajā šaušanā ar papildus patronām nepietika un nācās slēpot vienu soda apli, kas Latviju atvirzīja uz 15. pozīciju.

Ceturtā šaušana ar Andreja Rastorgujeva dalību

Nākamajā šautuvē Rastorgujevam veicās labāk – pietika ar vienu papildu patronu, kas ļāva pakāpties uz 12. vietu.

Bendika savu otro posmu sāka pirmā duča beigās un pēc trīs papildus patronu iztērēšanas nākamajā šautuvē sacīkstes turpināja 15. vietā. Neveiksmīgākā Baibai bija viņas pēdējā šaušana – divi soda apļi un atkrišana uz 18. vietu.

Rastorgujevs pēdējā posma pirmajā šautuvē divreiz ķērās pie papildu patronām un trasē atgriezās 19. vietā. Vēl vienu soda apli Andrejs mēroja pēc pēdējās šaušanas, bet tas vietu secību vairs neietekmēja.

Cīņa par pasaules čempionāta medaļām klasiskajās stafetēs vīriešiem un sievietēm risināsies sestdien. Pēdējās medaļas kungi un dāmas sadalīs svētdien distancēs ar kopēju startu, kur Latviju pārstāvēs Rastorgujevs.

Ieskats stafetēs Eiropas junioru čempionātā

Tikmēr Eiropas junioru čempionātā "Smeceres sila" trasē Madonas pusē Latvijas biatlonisti Renārs Birkentāls un Sanita Buliņa ceturtdien sasniedza 9. vietu 1+1 jauktajā stafetē. Uzvarēja Francijas duets.

Savukārt klasiskajā jauktajā stafetē latvieši ieguva 13. vietu 27 kvartetu konkurencē. Latviju pārstāvēja Imants Maļina, Matīss Meirāns, Estere Volfa un Elza Bleidele. Zeltu izcīnīja Itālijas biatlonisti.