Juškāne IBU kausa posmā nodrošina ceļazīmi uz Sočiem

Žanna Juškāne Starptautiskās Biatlona savienības (IBU) kausa posmā Itālijā divreiz sprintā izcīnīja vietu otrā desmita sākumā un nodrošināja tiesības pārstāvēt Latviju Soču ziemas olimpiskajās spēlēs, pirmdien pastāstīja Latvijas Biatlona savienības ģenerālsekretāre Anna Jermolajeva. Latvijas komandā cīņā par olimpisko ceļazīmi Juškāne pārspēja Baibu Bendiku.

Juškāne Ridnonā-Valridanā svētdien 7,5 kilometru sprinta distancē ieguva 13.vietu, bet pirmdien startēja vēl veiksmīgāk un, šaujot bez kļūdām, finišēja 11.vietā. Savukārt Bendika Latvijas sieviešu izlasei noteiktajās olimpiskajās atlases sacensībās finišu sasniedza 78. un 72.vietā, startējot nedaudz vairāk kā 90 dalībniecēm.

Abās sacensību dienās uzvarēja vāciete Vanesa Hinca. Juškāne uzvarētājai svētdien zaudēja minūti un 14,9 sekundes, bet pirmdien - minūti un 8,8 sekundes. Pēc abām sprinta sacīkstēm Latvijas treneri pārliecinājās, ka Latvijas biatlonistēm vienīgā starta vieta Sočos pienākas Juškānei.

Nākamais starts Juškānei būs Rūpoldingā, Vācijā, kur trešdien sāksies Pasaules kausa sezonas piektais posms. Bendika sacensību sezonu turpinās IBU kausa izcīņā.