Pasaules čempionāts biatlonā

Pasaules čempionāts biatlonā. Jauktā stafete. Līderu finišs

Pasaules čempionāts biatlonā

Pasaules čempionāts biatlonā

Pasaules čempionāts biatlonā. Jauktā stafete. Pārraide no Esterzundas Zviedrijā.

Jauktajā stafetē uzvar Norvēģija; Latvijas biatlonistus ierindo 23. vietā

Zviedrijas pilsētā Estersundā sācies pasaules čempionāts biatlonā. Ceturtdien 2x6 un 2x7,5 kilometru jauktajā stafete, kurā piedalījās arī Latvijas komanda, tā finišu nesasniedza par spīti tam, ka ļoti labi nostartēja Baiba Bendika. Latvija tika klasificēta 23. vietā. Par pasaules čempioniem šajā disciplīnā tika kronēta  Norvēģijas komanda.

Norvēģijas komanda, kurā startēja  kuru Marte Ulsbū-Reiselanna, Tīrila Ekhofa, Juhanness Tīngnēss Bē un Vetls Šostads Kristiansens, finišēja vienā stundā 17 minūtēs un 41,4 sekundēs. 13,1 sekundi no pasaules čempioniem atpalika Vācijas komanda, bet bronzas medaļas Itālijai, kas no Norvēģijas atpalika minūti un 9,6 sekundes.

Līderi finiša taisnē

Latvijas komandā kā pirmā startā devās Bendika. Pirmajā šaušanā guļus Baiba izmantoja vienu rezerves patronu un distancē atgriezās 19. pozīcijā. Ātrais slēpojums ļāva viņai ierasties otrajā šautuvē, jau esot 14. pozīcijā. Arī otrajā šautuvē Baibai bija nepieciešama viena rezerves patrona, un trasē viņa atgriezās 15. pozīcijā. Pasaules čempionāta debitante Jūlija Matvijenko stafeti pārņēma, esot devītajā pozīcijā.

Baiba Bendika nodod stafeti Jūlijai Matvijenko

Jūlija pirmajā ugunslīnijā izmantoja divas rezerves patronas un atgriezās trasē 20. pozīcijā. Otrā ugunslīnija debitantei padevās vēl labāk – neviena kļūda! Trasē viņa atgriezās, esot trešajā desmitniekā – jaunajai sportistei, kurai nav pat Pasaules kausa posmu pieredzes, visai cienījams sniegums- jā, ātrumā viņa iepalika no citām sportistēm, taču šaušana bija ļoti cienījama.

Matvijenko stafeti Aleksandra Patrijukam nodeva, esot 23. pozīcijā. Patrijuks pirmajā ugunslīnijā izmantoja vienu rezerves patronu. Latvija atpalika no līderiem par apli un sacensības vairs neturpināja, līdz ar to Roberts Slotiņš trasē nedevās. Oficiāli Latvijas komanda tika ierindota 23. vietā.

Jau piektdien pasaules čempionātā notiks 7,5 kilometru sprints dāmām, sestdien desmit kilometru sprints kungiem, bet svētdien gaidāmas sacensības iedzīšanā. Tiešraides LTV7 un REPLAY.lv.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Biatlons
Sports
Jaunākie
Interesanti