Biatlons

Pasaules čempionāts biatlonā. 12,5 km ar kopīgu startu sievietēm

Biatlons

Pasaules čempionāts biatlonā. Sprints sievietēm. Pārraide no Holmenkollenas Norvēģijā.

Pasaules čempionāts biatlonā. 15 km ar kopīgu startu vīriešiem

Itālijai otrais zelts masu startā, Rastorgujevs vien 25. pozīcijā

Pasaules čempionāts biatlonā svētdien noslēdza Itālijas sportista Dominika Vindiša uzvara masu startā. Tikmēr Andrejs Rastorgujevs puteņa laikā nespēja būt prezīcs ugunslīnijās un pietiekami ātrs, un ierindojās 25. pozīcijā, liecina organizatoru informācija.

Vindišs 15 kilometru distanci veica 40 minūtēs un 54,1 sekundē, un, par spīti trim soda apļiem, izcīnīja zelta medaļu. Kā otrais, atpaliekot no itāļa 22,9 sekundes, bija francūzis Antonēns Gigonā, bet trešajā vietā ierindojās austreitis Julians Eberhards.

Līderi finišē

Pirmajā ugunslīnijā Andrejs Rastorgujevs šāva bez kļūdām u trasē devās jau kā 14. Diemžēl otrajā šautuvē Latvijas labākais biatlonists pieļāva divas kļūdas, kas viņu atbīdīja uz 19. pozīciju.

Trešajā ugunslīnijā Andrejam divi pēdējie šāvieni nebija precīzi. Kļūdas šautuvē Andrejam maksāja daudz - trasē viņš atgriezās 25. pozīcijā. Pēdējā šautuvē Rastorgujevs bija precīzs. Tomēr viņš finišēja 25. vietā, no līdera atpaliekot divas minūtes un 43,5 sekundes.

Andrejs Rastorgujevs finiša taisnē

Pirms tam svētdien sacensības aizvadīja dāmas, un Baiba Bendika finišēja 27. vietā, šautuvēs pieļaujot piecas kļūdas. Bet zelts tika Itālijas sportistei Dorotejai Vīverei. Līdz ar to Itālijai masu startā vienā dienā divas vēsturiskas uzvaras.

Jau ziņots, ka Andreja Rastorgujeva labākais sasniegums pasaules čempionātā bija sestā vieta 12,5 km iedzīšanā, bet Baibas Bendikas – 17. vieta sprintā. Jauktajās pāru stafetē Rastorgujevs un Bendika izcīnīja desmito vietu.

Pasaules čempionātā bez Bendikas un Rastorgujeva dalību ņēma arī debitante Jūlija Matvijenko, kā arī Andrejs Patrijuks un Roberts Slotiņš.