Brokai neizdodas iegūt Starptautiskās Biatlona savienības prezidenta amatu

Starptautiskās Biatlona savienības (IBU) kongresā piektdien organizācijas prezidenta amatā uz četriem gadiem ievēlēja zviedru Uli Dālinu, bet viņa vienīgā konkurente Baiba Broka neguva balsotāju pietiekamu atbalstu, liecina IBU informācija. 

(papildināts ar Baibas Brokas neievēlēšanu IBU izpildkomitejā)
Zviedrijas Biatlona federācijas prezidents Dālins saņēma 39 balsis, bet Latvijas Biatlona federācijas prezidenti Baibu Broku Horvātijas pilsētā Porečā notiekošajā kongresā atbalstīja 12 balsotāji.

Pēc vairāk nekā 25 gadu darba amatu atstāja ilggadējais organizācijas vadītājs norvēģis Annešs Besebergs. 72 gadus vecais norvēģis aprīlī par atkāpšanos paziņoja pēc tam, kad viņam izvirzīja apsūdzības korupcijā.

Dālins ir vadījis 2008. gada pasaules čempionāta rīcības komiteju un ir IBU viceprezidents attīstības jautājumos kopš 2014. gada. 64 gadus vecais Dālins par federācijas viceprezidentu tika ievēlēts IBU kongresā pirms četriem gadiem. Pieredzējušais uzņēmējs joprojām ir arī Zviedrijas Olimpiskās komitejas Izpildkomitejā.

Savukārt 42 gadus vecā Broka jau piekto gadu ir IBU Juridiskās komisijas vadītāja. Broka vēl kā tieslietu ministre pirmoreiz par Latvijas Biatlona federācijas prezidenti tika ievēlēta 2014.gada jūnijā.

Vēlāk piektdien Broku neievēlēja arī IBU izpildkomitejā, kur uz sešām vakancēm bija 15 pretendenti.

Madonā dzimusī bijusī biatloniste un slēpotāja, ilggadēja politiķe, šovasar Latvijā vēl uz četriem gadiem tika pārvēlēta amatā. Augustā intervijā portālam insidethegames.biz Dālins pauda, ka Broku cīņā par amatu virza dopinga skandālos iepītā Krievija, ko Latvijas Biatlona federācijas prezidente kategoriski noliedza.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Biatlons
Sports
Jaunākie
Interesanti