Biatlonistu Rastorgujevu sprintā viena sekunde šķir no pjedestāla Eiropas čempionātā

Andrejs Rastorgujevs piektdien Šveicē izcīnīja 4. vietu Eiropas atklātajā čempionātā 10 kilometru sprinta distancē, kur Latvijas vīriešu biatlona izlases līderi 1,0 sekunde šķīra no iekļūšanas labāko trijniekā, liecina rīkotāju informācija.

Vienīgo kļūdu šaušanā Rastorgujevs pieļāva otrajā ugunslīnijā, šaujot stāvus. Pēc pēdējās šaušanas Andrejs vēl bija otrais, tomēr atlikušajā distances daļā nenoturējās trijniekā.

Uzvarēja nekļūdīgi šāvušais norvēģis Erlends Bjentegārds ar rezultātu 24 minūtes un 57,3 sekundes. Viņa tautietis Vebjerns Sērums atpalika 11,5 sekundes, bet bronzu nopelnīja Vācijas biatlonists Filips Navrats 43,0 sekundes aiz uzvarētāja. Sērums un Navrats nesašāva pa diviem mērķiem.

Vēl četri Latvijas biatlonisti Renārs Birkentāls, Edgars Mise, Aleksandrs Patrijuks un Gints Lūsis 130 biatlonistu konkurencē ierindojās aiz TOP 40. Birkentāls dalīja 41. vietu, Mise finišēja 62., savukārt Patrijuks un Lūsis bija attiecīgi 80. un 102. vietā.

Birkentāls, Mise un Lūsis slēpoja pa diviem soda apļiem, turpretim Patrijuks nesašāva piecus mērķus.

Iepriekš sieviešu konkurencē Latvijas spēcīgākajai biatlonistei Baibai Bendikai četras kļūdas šaušanā liedza pakāpties augstāk par 33. vietu 7,5 kilometru sprintā. Vēl divas latvietes Sandra un Sanita Buliņas ieņēma attiecīgi 60. un 67. vietu 103 dalībnieču konkurencē.

Jau vēstīts, ka Eiropas čempionātā pirmajā startā Latvijas biatlonistiem cerības uz augstākajām vietām nepiepildījās. Individuālajā distancē labāko rezultātu sasniedza 12. vietu ieguvusī Bendika.

Rastorgujevs par Eiropas čempionu individuālajā distancē kļuva gan aizpērn, kad iegūtos laurus vēlāk zaudēja diskvalifikācijas dēļ, gan 2014. gadā individuālajā distancē un 2018. gadā sprintā. Bendikas rēķinā ir 2021. gadā izcīnīts Eiropas čempiones tituls sprintā.

Čempionāta turpinājumā līdz svētdienai, 29. janvārim, Lencerheidē ir paredzētas sacensības arī iedzīšanā un jauktajās stafetēs. Biatlona lielvalstis Eiropas čempionātā ierasti pārstāv otrais sastāvs, savukārt Latvijas izlases dalībniekiem tā ir iespēja ar labiem rezultātiem nodrošināt valsts finansējumu nākamajai sezonai.