Biatlonistu Rastorgujevu sekundes trešdaļa šķir no pjedestāla Pasaules kausa posmā

Latvijas biatlona izlases līderis Andrejs Rastorgujevs ceturtdien Hantimansijskā, Krievijā, bija nekļūdīgs šaušanā un finišēja 4.vietā Pasaules kausa sezonas pēdējā posmā 10 kilometru sprinta distancē, liecina rīkotāju informācija. No goda pjedestāla Rastorgujevu šķīra 0,3 sekundes.

(papildināts ar Andreja Rastorgujeva trenera Intara Berkuļa teikto)
Gūtā 4.vieta ir Rastorgujevam atkārtots karjerā labākais sasniegums Pasaules kausa sacensībās, taču pirmoreiz viņš tik augstu ierindojās sprintā. Šosezon Rastorgujevs Pasaules kausa sacensībās nebija ticis augstāk par 6.vietu.

Uzvarēja Pasaules kausa sezonas kopvērtējuma līderis francūzis Martēns Furkads, kurš finišu sasniedza pēc 23 minūtēm un 47,0 sekundēm. Bez kļūdām šāva arī Krievijas biatlonists Antons Šipuļins, kurš no uzvarētāja atpalika 13,0 sekundes un bija otrais.

Savukārt laureātu trijnieku noslēdza vienu soda apli mērojušais Vācijas biatlonists Benedikts Dolls, kurš Furkadam zaudēja 18,3 sekundes, bet noturējās 0,3 sekundes priekšā Rastorgujevam.

Rastorgujeva treneris Intars Berkulis Latvijas Radio teica, ka smagās sezonas beigās, šķiet, vairs nav tik liela psiholoģiskā spriedze, un par 4.vietu var priecāties pēc iepriekš neveiksmīgajiem startiem.

Treneris Intars Berkulis izvērtē biatlonista Andreja Rastorgujeva startu
00:00 / 00:27
Lejuplādēt

Pārējie divi Latvijas dalībnieki Roberts Slotiņš un Rolands Pužulis uz augstām vietām nepretendēja. Slotiņš ar divām kļūdām šaušanā ieņēma 82.vietu un uzvarētājam zaudēja vairāk nekā trīsarpus minūtes (+3:39,8), savukārt Pužulis ierindojās 85.vietā un apsteidza trīs finišējušus konkurentus. Trīs soda apļus mērojušais Pužulis Furkadam zaudēja vairāk nekā četras minūtes (+4:04,8).

Rastorgujevs ar 306 punktiem saglabāja 29.vietu Pasaules kausa kopvērtējumā, kur pārliecinošā līdera Furkada rēķinā ir 993 punkti.

Pasaules kausa sezonas noslēguma posma turpinājumā vīrieši sestdien sacentīsies iedzīšanas braucienā, bet svētdien vēl risināsies sacīkstes distancē ar kopēju startu. Piektdien sprintā startēs sievietes.